مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی:

خبر مهم برای متقاضیان وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی و وام ۵۵۰ میلیونی مسکن شهری

۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۱:۰۲
کد خبر: ۳۰۴۴۵۷
خبر مهم برای متقاضیان وام ۳۵۰ میلیونی مسکن روستایی و وام ۵۵۰ میلیونی مسکن شهری

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از آغاز پرداخت وام مسکن روستایی ۳۵۰ میلیون تومانی در شعب بانک‌ها و عملیاتی شدن وام مسکن شهری ۵۵۰ میلیونی خبر داد.

ابوالفضل نوروزی، مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، با اشاره به همکاری بانک مرکزی در تصویب و ابلاغ افزایش تسهیلات مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان با نرخ سود ۵ درصد گفت: سقف این تسهیلات قبلا ۲۰۰ میلیون تومان بود و الان در شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر تسهیلات ساخت مسکن روستایی به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.

به گزارش مهر، وی افزود: اتفاق مثبت دیگری که افتاد این است که قبلا تسهیلات مسکن شهری در شهر‌های بزرگ بیشتر بود، در شهر‌های کوچک کمتر و عددش هم در نهایت ۴۵۰ میلیون بود که این عدد افزایش پیدا کرد به ۵۵۰ میلیون تومان برای تمام شهرها.

نوروزی با اعلام اینکه پرداخت وام جدید مسکن روستایی آغاز شده و الان مردم در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر می‌توانند تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی را دریافت کنند، افزود: تاکنون حدود ۳۷۳ هزار فقره وام مسکن روستایی پرداخت شده و یا در حال پرداخت است که یک بخشی از آن هم وام ۳۵۰ میلیونی است.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: پرداخت وام ۵۵۰ میلیونی شهری هم عملیاتی شده، دستورالعملش ابلاغ شده و قرارداد‌های جدیدی که منعقد می‌شود، ۵۵۰ میلیون تومانی است و قرارداد‌هایی که قبلا منعقد شده بود به صورت متمم دارد عملیاتی می‌شود.

ارسال نظر