پیش‌بینی بورس در هفته آینده؛ بازگشت بازار سرمایه به تنظیمات کارخانه؟!

۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۰۷:۰۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۹۵۷۹
پیش‌بینی بورس در هفته آینده؛ بازگشت بازار سرمایه به تنظیمات کارخانه؟!

بازار سهام به رسم همیشگی، شروع خوبی در سال 1403 داشت اما افزایش تنش‌ها در روزهای اخیر باعث شد تا ریتم بازار تغییر کند. شرایط بازار سهام در هفته آتی چگونه ارزیابی می‌شود؟

دومین هفته معاملاتی بازار سهام در فروردین‌ماه در حالی سپری شد که طی روزهای معاملاتی این هفته، 0.47 درصد معادل 10 هزار و 683 واحد از ارتفاع شاخص کل کاسته شد. طی این افت، شاخص کل از سطح دو میلیون و 261 هزار واحد به دو میلیون و 250 هزار واحد رسیده است.

به گزارش تجارت نیوز، جریان داد و ستدها در نمادهای کوچک و متوسط بازار نیز در این هفته، منجر به افت شاخص هم‌وزن شد. به نحوی که این نماگر از محدوده 770 هزار واحد، با افت 1.41 درصدی به 759 هزار واحد رسیده است.

بورس تهران سنت‌شکنی نکرد!

پیام الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه ضمن بررسی شرایط فعلی بازار در گفت‌وگو با تجارت‌نیوز بیان کرد: « همان‌طور که در سال 1402 تاکید می‌شد، انتظار داشتیم هفته پایانی اسفندماه، هفته خوبی باشد و همین اتفاق نیز افتاد.»

وی ادامه داد: «همچنین با توجه به سابقه تاریخی بورس در فروردین‌ماه سالیان گذشته، به جز یکی دو سال، انتظار داشتیم بازار در فروردین‌ماه واکنش خوب و مثبتی داشته باشد و همین اتفاق نیز افتاد.»

بازگشت شرایط بورس به تنظیمات کارخانه!

وی اظهار کرد:« در حال حاضر اما بورس در حال برگشت به تنظیمات کارخانه است. جایی که متاسفانه بازار شرایط خوبی ندارد. البته تنش‌های خاورمیانه نیز بیشتر شد.»

الیاس کردی افزود: «از سوی دیگر اتفاقی که برای کنسولگری ایران در سوریه افتاد، مزید بر علت شد تا شرایط آن‌طور که باید، برای بازار رقم نخورد.»

پیش بینی بورس هفته آینده

الیاس کردی در رابطه با پیش بینی بورس هفته آینده گفت: « با توجه به ارزش معاملات حدود چهار هزار میلیارد تومانی، فکر نمی‌کنم در هفته آتی، شاهد اتفاق ویژه‌ای باشیم. در هفته آینده، انتظار می‌رود بورس تهران روی مدار تعادل با چاشنی سرخی نقشه بازار پیش رود.»

توصیه مهم به سهامداران بورسی؛ توجه به صندوق‌های دارایی!

این کارشناس بازار سرمایه اظهار کرد: «در این میان می‌توان به صندوق‌های طلا نیز اشاره کرد که در حال حاضر شرایط بهتری نسبت به صندوق‌های سهامی دارند. بارها به سهامداران و اهالی تالار شیشه‌ای توصیه شده که به سمت صندوق‌های دارایی بروند و پرتفوی دارایی خود را بچینند چرا که وضعیت این دست صندوق‌ها در شرایط فعلی بهتر است.»

وی در ادامه افزود: «به کلی انتظار نمی‌رود در هفته آتی، صنعت خاصی بتواند پرچم بازدهی مثبت را برای سهامداران خود بالا برد.»

ارسال نظر