ركورد كاهش تاخير پروازهاي نوروزي شكسته شد

۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۰۱:۲۶:۰۰
کد خبر: ۳۰۹۵۲۴

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري از كاهش تاخير پروازهاي نوروزي خبر داد و گفت: ميانگين تاخير پروازهاي نوروزي 15 دقيقه است.

سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري از كاهش تاخير پروازهاي نوروزي خبر داد و گفت: ميانگين تاخير پروازهاي نوروزي 15 دقيقه است.
جعفر يازرلو در گفت‌وگو با ايلنا با اشاره به ميزان تاخير پروازهاي داخلي و خارجي اظهار داشت: از ابتداي طرح نوروزي يعني از روز 24 اسفند ماه تا به امروز 14 فروردين ماه ميانگين تاخير پروازهاي نوروزي 15 دقيقه بوده است و يك ايرلاين بدون تاخير تمام پروازهاي نوروزي را انجام داد و تنها حدود دو دقيقه در انجام پروازهاي خارجي تاخير داشت.اين ميزان كاهش تاخيرها بي‌سابقه بوده و ركورد كاهش تاخير‌هاي پروازهاي نوروزي شكسته شد.
سخنگوي سازمان هواپيمايي كشوري با بيان اينكه در ايام طرح نوروزي 45 هزار صندلي عرضه شد، گفت: 155 فروند هواپيما براي علميات پروازهاي نوروزي فعال بودند كه ظرفيت عرضه به 45 هزارصندلي در روز رسيد.
يازرلو درباره تعداد پروازهاي داخلي و خارجي در ايام نوروز افزود: از روز 24 اسفند ماه تا پايان روز 12 فروردين ماه 2 ميليون و 574 هزار و 139 مسافر از طريق ناوگان هوايي و 21 هزار و 294 پرواز جابه‌جا شدند كه اين ميزان افزايش ظرفيت و كاهش تاخيرها از آثار واردات هواپيماهاي جديد است.
وي همچنين با اشاره به كاهش محسوس ميزان شكايات از تخلفات فروش بليت گفت: خوشبختانه در ايام نوروز امسال ميزان شكايات از تخلفات در حوزه فروش بليت از جمله گرانفروشي‌ها به‌طور محسوسي كاهش پيدا كرد و توانستيم براي مسيرهاي پرتقاضا عرضه مناسبي داشته باشيم.

ارسال نظر