برنامه‌ريزي براي گذر از تابستان بدون خاموشي در سال ۱۴۰۳

برنامه‌ريزي براي گذر از تابستان بدون خاموشي در سال ۱۴۰۳

۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۰۰:۴۵:۰۶
کد خبر: ۳۰۱۴۲۰

معاون مالي، حقوقي و امور مجلس وزير نيرو با اشاره به آغاز برنامه‌ريزي‌ها براي تامين و مديريت برق در تابستان سال آينده و تكرار تجربه موفق گذر از تابستان بدون خاموشي دو سال اخير، گفت: كليد واژه رشد توليد در صنايعي چون فولاد، آهن، سيمان، خودروسازي و به‌طور كلي كارخانه‌هاي كشور برق است.

معاون مالي، حقوقي و امور مجلس وزير نيرو با اشاره به آغاز برنامه‌ريزي‌ها براي تامين و مديريت برق در تابستان سال آينده و تكرار تجربه موفق گذر از تابستان بدون خاموشي دو سال اخير، گفت: كليد واژه رشد توليد در صنايعي چون فولاد، آهن، سيمان، خودروسازي و به‌طور كلي كارخانه‌هاي كشور برق است. به گزارش ايلنا از وزارت نيرو، «احمد حيدري» يكشنبه در آيين تجليل از كاركنان و مديران صنعت برق با عنوان «خورشيدبانان گمنام» كه هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت زينب كبري سلام‌الله عليها در سالن خليج فارس پژوهشگاه نيرو برگزار شد، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي و شهداي غزه گفت: امروز يكي از افتخارات جمهوري اسلامي ايران صنعت برق است و جوانان و متخصصان اين سرزمين در بخش‌هاي مختلف صنعت برق مشغول فعاليت و خدمت ايثارگرايانه هستند. معاون مالي، حقوقي و امور مجلس وزير نيرو افزود: در ابتداي انقلاب اسلامي ايران، ميزان توليد برق در كشور فقط معادل ۷۰۰۰ مگاوات بود، اين در حالي است كه قسمت اعظم آن به دست مستشاران خارجي مديريت و كنترل مي‌شد. خوشبختانه امروز با تلاش‌هاي جهادگران اين عرصه توليد برق بيش از ۹۰ هزار مگاوات است كه بخش قابل توجه آن برق نيروگاهي را تشكيل مي‌دهد. وي با بيان اينكه توليد برق، با رفاه، آسايش و آرامش همه هم‌وطنان در سراسر كشور همراه است، ادامه داد: امروز ۱۰۰ درصد جامعه شهري و بيش از ۹۹ درصد جامعه روستايي حتي روستاهاي بيش از ۵ خانوار از نعمت برق برخوردارند. به گفته حيدري كليد واژه رشد توليد در صنايعي چون فولاد، آهن، سيمان، خودروسازي و به‌طور كلي همه كارخانه‌ها برق است.
معاون وزير نيرو با اشاره به ناترازي‌ها در بخش توليد انتقال و توزيع برق طي سال ۱۴۰۰، از برنامه‌ريزي براي تامين برق تابستان سال آينده خبر داد و خاطرنشان كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته براي تامين برق پيك تابستان سال آينده، تلاش شده تا هيچگونه مشكلي در تامين و هيچگونه خاموشي در برق بخش خانگي همانند سال‌هاي ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ رخ ندهد.

ارسال نظر