جزئیات تجارت ایران و آمریکا در سال ۲۰۲۳/ صادرات آمریکا به ایران ۲۴ درصد رشد کرد
اداره آمار آمریکا اعلام کرد:

جزئیات تجارت ایران و آمریکا در سال ۲۰۲۳/ صادرات آمریکا به ایران ۲۴ درصد رشد کرد

۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۰۹:۱۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۰۸۱۴
جزئیات تجارت ایران و آمریکا در سال ۲۰۲۳/ صادرات آمریکا به ایران ۲۴ درصد رشد کرد

بر اساس اعلام اداره آمار آمریکا، صادرات این کشور به ایران در ۹ ماه ابتدایی سال جاری میلادی با رشد ۲۴ درصدی به حدود ۳۹ میلیون دلار رسیده است.

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی اداره آمار آمریکا نشان می‌دهد مبادلات تجاری این کشور با ایران در ۹ ماهه سال جاری میلادی به بیش از ۴۰ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش تسنیم، مبادلات تجاری دو کشور در ۹ ماهه سال میلادی گذشته بالغ بر ۴۲.۲ میلیون دلار بوده که این رقم در مدت مشابه امسال با کاهش ۴ درصدی به ۴۰.۴ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر امسال ۳۸.۹ میلیون دلار بوده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۴ درصدی داشته است. آمریکا در ماه‌های ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ بالغ بر ۳۱.۳ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات آمریکا از ایران در ۹ ماهه امسال ۱.۵ میلیون دلار گزارش شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل افت ۸۶ درصدی داشته است. در مدت مشابه سال قبل واردات آمریکا از ایران ۱۰.۹ میلیون دلار بوده است.

ایران در میان مقاصد صادراتی آمریکا رتبه ۱۷۳ را داشته و از نظر تامین کالا‌های مورد نیاز آمریکا رتبه ۲۰۵ را داشته است.

رشد ۸۲ درصدی صادرات آمریکا به ایران در سپتامبر ۲۰۲۳

بر اساس این گزارش در نهمین ماه سال جاری میلادی صادرات آمریکا به ایران رشد ۸۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به ۶.۲ میلیون دلار رسیده است.

آمریکا در سپتامبر سال قبل ۳.۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. میزان واردات آمریکا از ایران در این ماه نیز ۰.۹ میلیون دلار بوده است. در سپتامبر سال قبل واردات آمریکا از ایران ۵.۹ میلیون دلار گزارش شده بود.

 

ارسال نظر