کمیسیون فدرال تجارت امریکا آماده شکایت علیه آمازون

کمیسیون فدرال تجارت امریکا آماده شکایت علیه آمازون

۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۴۹:۲۱
کد خبر: ۲۱۵۹۴۵

کمیسیون فدرال تجارت قصد دارد پای آمازون را به یک چالش قانونی دیگر باز کند این سازمان مشغول آماده‌سازی شکایتی علیه غول خرده فروشی در هفته جاری است.

به گزارش مهر به نقل از انگجت، کمیسیون فدرال تجارت امریکا پیش نویس شکایت را به دادستان‌های ‌کل ایالت‌ها ‌فرستاده تا ایالت‌های ‌بیشتری را در پرونده علیه آمازون با خود همراه کند.

جزییات این چالش حقوقی هنوز مشخص نیست اما پیش بینی می‌شود کمیسیون فدرال تجارت امریکا سرویس «آمازون پرایم» را هدف گرفته و مدعی است این شرکت فروشندگان طرف ثالث را وادار می‌کند تا از سرویس‌های ‌لوجستیک و تبلیغات آن استفاده کنند. 

کمیسیون فدرال تجارت همچنین معتقد است آمازون قوانینی دارد که اجازه نمی‌دهد محصولاتی که در پلتفرمش فروخته می‌شوند در سایر سرویس‌های ‌خرید ارزان‌تر عرضه شوند. این امر احتمالا یکی از عوامل شکایت علیه شرکت به حساب می‌آید. آژانس فدرال مذکور چندسال گذشته مشغول تحقیق درباره آمازون بوده است. اگر شکایت علیه آمازون در هفته جاری ثبت شود، این چهارمین اقدام علیه شرکت در سال جاری میلادی خواهد بود. در ماه می‌کمیسیون فدرال تجارت به دلیل نگرانی‌های ‌مربوط به حریم خصوصی کودکان در الکسا شکایت و همچنین ادعا کرد بود این شرکت از کاربران شنود می‌کند. آمازون در کل ۳۰.۸ میلیون دلار برای تسویه هر دو شکایت پرداخت کرد. 

 

ارسال نظر