توافق ۹۳ میلیون دلاری گوگل برای حل شکایت کالیفرنیا

۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۰۱:۵۰:۴۹
کد خبر: ۲۱۵۳۶۲

گوگل ۹۳ میلیون دلار به کالیفرنیا پرداخت خواهد کرد تا شکایتی که این شرکت موتور جست‌وجو را به گمراه کردن مصرف‌کنندگان درباره شیوه‌های ردیابی موقعیت مکانی متهم کرده بود، حل و فصل کند.

به گزارش ایسنا، توافقی که توسط راب بونتا، دادستان کل کالیفرنیا اعلام شد، ادعاها مبنی بر اینکه گوگل، مردم را فریب داده است تا تصور کنند بر نحوه جمع‌آوری و استفاده گوگل از داده‌های شخصی شان کنترل دارند را فیصله می‌دهد.

کالیفرنیا اعلام کرد که گوگل می‌تواند افراد را حتی اگر تنظیمات «تاریخچه مکان» خود را خاموش کنند، پروفایل کرده و آنها را با تبلیغات هدف قرار دهد و مصرف‌کنندگان را در خصوص توانایی مسدود کردن تبلیغاتی که نمی‌خواهند مشاهده کنند، فریب دهد. این توافق، چندین اقدام برای افزایش حریم خصوصی کاربران را ملزم می‌کند که شامل الزام گوگل برای افشای جزییات بیشتر درباره نحوه ردیابی مکان افراد و استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده است.

دادستان کل کالیفرنیا اظهار کرد: گوگل به همه کاربران گفته است پس از عدم تمایل آنها، دیگر موقعیت مکانی آنها را ردیابی نمی‌کند اما برعکس عمل می‌کند و به ردیابی حرکات کاربران خود برای منافع تجاری خود ادامه می‌دهد. این رفتار، غیرقابل قبول است. گوگل ۱۱۰.۹ میلیارد دلار درآمد تبلیغاتی در نیمه اول سال ۲۰۲۳ به دست آورد که ۸۱ درصد از کل درآمد ۱۳۷.۷ میلیارد دلاری این شرکت بود.

 

ارسال نظر