تلاش گوگل برای مختومه کردن شکایت گروهی بی‌نتیجه ماند

تلاش گوگل برای مختومه کردن شکایت گروهی بی‌نتیجه ماند

۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۱:۰۰:۰۰
کد خبر: ۲۱۲۶۱۴

قاضی دادگاهی در امریکا درخواست گوگل برای مختومه کردن شکایتی که در آن حریم خصوصی میلیون‌ها نفر با ردیابی مخفیانه فعالیت شان در اینترنت رصد می‌شد را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، به گفته ایوون گونزالس راجرز قاضی امریکایی، هیچ شواهدی نیافته که نشان دهد کاربران به جمع آوری اطلاعات شان توسط گوگل رضایت داده‌اند، زیرا این واحد شرکت آلفابت آن را به‌طور واضح به آنها اعلام نکرده است. دیوید بویس، وکیل شاکیان در شکایت دسته جمعی برای دریافت غرامت ۵ میلیارد دلار اعلام کرد تصمیم قاضی گامی مهم در حفاظت از حریم خصوصی میلیون‌ها کاربر امریکایی است.

شاکیان مدعی هستند اپ‌ها، کوکی‌ها و بخش تحلیل گوگل به «ماونتن ویو» (یک شرکت کالیفرنیایی) اجازه داده تا فعالیت‌هایشان را حتی در زمانی که مرورگر کروم در حالت ناشناس قرار دارد یا هنگامیکه مرورگرهای دیگر در وضعیت «خصوصی» قرار دارند را ردیابی کند. آنها مدعی هستند گوگل با اتکا به این امر به اطلاعات زیادی درباره دوستان، سرگرمی‌ها، غذاهای مورد علاقه، عادت‌های خرید و احتمالا موارد دیگری که در اینترنت جست‌وجو کرده‌اند، یافته است و به همین دلیل شرکت به یک مخزن بی حساب و کتاب از اطلاعاتی بسیار دقیق و گرانبها تبدیل شده است.

قاضی دادگاه دررای خود با اشاره به یک برنامه گوگل که در ازای دسترسی به تاریخچه مرورگر کاربران روزانه ۳ دلار به آنها پرداخت می‌کرد، گفت: شاکیان نشان دادند بازاری برای اطلاعاتشان وجود داشته است. همچنین وی به چند بیانیه گوگل از جمله مواردی در سیاست‌های حریم خصوصی شرکت اشاره کرده که نشان‌دهنده مرزهای جمع آوری اطلاعات است. این شکایت شامل آن دسته از کاربران گوگل می‌شود که از یکم ژوئن ۲۰۱۶ از سرویس‌های آن استفاده کرده‌اند. همچنین شاکیان خواستار حداقل ۵ هزار دلار غرامت به ازای هر کاربر برای نقض قوانین فدرال در ایالت کالیفرنیا شده‌اند.

 

ارسال نظر