یکپارچه شدن برنامه‌های حوزه آموزش در بازار سرمایه

احسان عامری مقدم مدیر آموزش شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس گفت: یکی از مشکلات و کم کاری‌های ساختاری که در سال‌های گذشته در بازار سرمایه مشاهده می‌شود این بود که در حوزه آموزش و فرهنگسازی برنامه‌ها، اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته توسط ناظر بازار یا ارکان بازار و بخش‌های مختلف به شکل منسجم و یکپارچه نبود و طبیعتا در این شرایط شاهد موازی‌کاری و عدم پوشش بخش‌هایی بودیم.

۱۴۰۲/۰۵/۲۴ ۰۲:۰۷:۵۳
| | |

باشگاه خبرنگاران| احسان عامری مقدم مدیر آموزش شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس گفت: یکی از مشکلات و کم کاری‌های ساختاری که در سال‌های گذشته در بازار سرمایه مشاهده می‌شود این بود که در حوزه آموزش و فرهنگسازی برنامه‌ها، اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته توسط ناظر بازار یا ارکان بازار و بخش‌های مختلف به شکل منسجم و یکپارچه نبود و طبیعتا در این شرایط شاهد موازی‌کاری و عدم پوشش بخش‌هایی بودیم. او افزود: با توجه به اتفاقات سال ۹۹ اهمیت و نگاه به آموزش سرمایه‌گذاران و ارتقای سواد مالی و داشتن یک برنامه منسجم و اینکه سرمایه‌گذاران خرد هم از حداقل آگاهی بسته به شرایط بازار برخور‌دار باشند سبب شکل‌گیری یک دغدغه و مطالبه شد تا در این راستا اقدامی شکل گیرد در همین جهت تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا منجر به شکل‌گیری سند ارتقای آگاهی و دانش سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه شد.

این مقام مسوول در ادامه بیان کرد: هدف‌گذاری این سند هر چهار مخاطب درگیر در بازار از جمله سرمایه‌گذاران، سرمایه پذیران، تشکل‌های خود انتظام و نهادهای مالی، نظارتی و حاکمیتی است که در دو حوزه اصلی آموزش، اطلاع‌رسانی و ارتقای دانش سرمایه‌گذاری و ظرفیت‌سازی و ارتقای مهارت سرمایه‌گذاری به ارایه مطلب می‌پردازد. عامری می‌گوید: در این سند شاهد هستم که ۹ راهبرد تعریف شده است مجموعه بازار سرمایه و باهمفکری تمام ارکان برنامه‌ای در راستای این ۹ راهبرد تدوین کردند که از این به بعد شاهد هستیم به شکل یکپارچه و منسجم اقدامات به شکل راهبری پیش رود تا بتواند اثرگذاری خود را داشته باشد.

یکی از نهادهای مهم درگیر این موضوع هم شرکت اطلاع‌رسانی و آموزش بورس است. امیدواریم با اجرای این سند شاهد باشیم که خلأهای موجود پوشش داده شود و ارتقای سواد مالی تحقق پیدا کند. عامری در ادامه افزود: این برنامه راهبردی پنج ساله است در این سند ۹ راهبرد خوب برای جامعه هدف مطرح شده که شناخت و آگاهی این گروه هدف قطعا می‌تواند به نفع کلیت بازار سرمایه و اقتصاد ملی کشور باشد. گفتنی است، ۱۶ مرداد سند ارتقای آگاهی و دانش سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ابلاغ شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها