بهانه‌تراشی بانک‌ها در تسهیلات‌دهی به تولید

عضو کمیسیون صنایع مجلس ضمن اشاره به بهانه‌تراشی بانک‌ها در تسهیلات‌دهی به تولید گفت: مجلس در صورت لزوم پیگیر چرایی بهانه‌تراشی در اعطای تسهیلات به بخش مولد خواهد بود.

۱۴۰۱/۱۰/۰۵ ۰۴:۳۰:۵۸
| | |

عضو کمیسیون صنایع مجلس ضمن اشاره به بهانه‌تراشی بانک‌ها در تسهیلات‌دهی به تولید، گفت: مجلس در صورت لزوم پیگیر چرایی بهانه‌تراشی در اعطای تسهیلات به بخش مولد خواهد بود.

اله ویردی دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در مورد ارتباط بانک‌ها با بخش تولید، اظهار کرد: متأسفانه بانک‌ها به مثابه ترمز توسعه و پیشرفت در کشور هستند. شبکه بانکی باید حامی تولید بوده و با ارایه تسهیلات ارزان کمک‌رسان به بخش مولد کشور باشد اما متأسفانه تسهیلات گران بانک‌ها تبدیل به گره بزرگ‌تری برای این بخش شده البته که بهانه تراشی در اعطای تسهیلات نیز خود معضلات مهم‌تری است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: نگاه مدیران بانکی و مالی در خصوص ارایه تسهیلات به تولید این است که این اقدام صرفه اقتصادی چندانی ندارد، همه بانک‌ها به جای اینکه به عنوان منبع تأمین مالی تولید ظاهر شوند با سرمایه‌های مردمی به مثابه رقیب بخش مولد و سرمایه‌گذاری حضور داشته‌اند.

وی ادامه داد: تعطیلی و توقف فعالیت واحدهای مولد و پیشران اقتصادی عمدتاً نتیجه عدم همکاری شبکه پولی و بانکی کشور بوده است. ادامه فعالیت شبکه بانکی به این شکل قطعاً به صلاح نبوده و مضرات بسیاری برای اقتصاد به همراه خواهد داشت از این رو لازم است تدبیری در این باره صورت بگیرد.

دهقانی تاکید کرد: مجلس حامی تولید بوده و در این راستا در صورت لزوم با دعوت و احضار وزرا و رییس کل بانک مرکزی پیگیر چرایی بهانه تراشی در اعطای تسهیلات به بخش مولد خواهد بود.

وی تصریح کرد: تأمین مالی تولید باید جدی گرفته شود تا به این واسطه وضعیت اقتصادی و حتی معیشت مردم نیز بهبود یابد زیرا توجه به بخش پیشران اقتصادی اشتغال آفرینی و توسعه را تضمین می‌کند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: بنگاه‌داری شبکه بانکی باید خاتمه یابد تا بانک‌ها به رسالت اصلی خود یعنی تسهیلات‌دهی به بخش تولید برگردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران