چندنفر از زائران ایرانی از مدینه به کشور بازگشته‌اند؟

۱۴۰۳/۰۴/۰۸ - ۱۰:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۱۵۴۱۳
چندنفر از زائران ایرانی از مدینه به کشور بازگشته‌اند؟

رئیس ستاد مدینه در حج ۱۴۰۳ با اشاره به این که عملیات ترانزیت زائران ایرانی از مکه مکرمه به مدینه منوره برای انتقال به میهن به پایان رسیده است، گفت: تاکنون ۱۹ هزار و ۸۰۰ زائر از فرودگاه مدینه به کشور بازگشته‌اند.

رئیس ستاد مدینه در حج ۱۴۰۳ با اشاره به این که عملیات ترانزیت زائران ایرانی از مکه مکرمه به مدینه منوره برای انتقال به میهن به پایان رسیده است، گفت: تاکنون ۱۹ هزار و ۸۰۰ زائر از فرودگاه مدینه به کشور بازگشته‌اند.

به گزارش تسنیم، نشست دست‌اندرکاران حج 1403 در مدینه بعد، با حضور آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، جانشین سرپرست حجاج ایرانی در مدینه ؛ در سالن جلسات هتل سکون برگزار شد.

آیت‌الله حسینی بوشهری در ابتدای این نشست داشتن اراده قوی برای حل سریع مشکلات زائران ایرانی را ضروی خواند و خطاب به دست‌اندرکاران حج 1403 در مدینه گفت: تلاش کنید زائران با خاطره‌ای خوش سرزمین وحی را ترک کنند.

وی گفت: مسائلی که برای انتقال آب زمزم به ایران و گزارش‌هایی که در این زمینه رسیده، زیبنده نیست و مسئولان مربوطه سریعتر با مسئولان هواپیمایی ایران ایر برای حل این مسئله راهکاری اتخاذ کنند، چرا که زائران علاقه‌مند به حمل آب زمزم هستند.

آقای علی اصغری، رئیس ستاد مدینه نیز در این نشست، گزارشی از اعزام‌ ترانزیت زائران از طریق فرودگاه مدینه به ایران ارائه داد و گفت: تاکنون 19 هزار و 800 زائر در قالب 124 کاروان با 84 پرواز از فرودگاه مدینه عازم کشورمان شده‌اند که 17 هزار و 800 زائر در قالب اعزام‌های ترانزیت و دو هزار زائر نیز مربوط به زائران مدینه بعد بوده‌اند.

وی افزود: آخرین پرواز فرودگاه بین‌المللی مدینه بامداد 23 تیرماه خواهد بود که عوامل ستادی و اجرایی را به میهن اسلامی منتقل خواهد کرد. رئیس ستاد مدینه حج 1403 گفت: در حال حاضر حدود 10 هزار زائر ایرانی در مدینه منوره و 58 هزار زائر در مکه مکرمه مستقر هستند و 19 هتل پذیرای زائران ایرانی مدینه بعد، است.

اصغری با اشاره به این که زائران ترانزیت از مکه در صورت بروز تاخیر در پرواز ، در هتل «حموده» استقرار می‌یافتند، ادامه داد: در حال حاضر زیارت دوره و زیارت روضه شریف نبوی طبق برنامه و بدون مشکل در حال انجام است.

این گزارش حاکی‌ست حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان، مدیر امور فرهنگی ـ آموزشی معاونت فرهنگی بعثه نیز گزارشی از برپایی محافل انس و معرفت، جلسات انس با قرآن، روایتگری مدینه شناسی و.. برای زائران ایرانی در مدینه منوره ارائه داد.

آقای فاضل شیرخانی، مسئول مرکز پزشکی ستاد مدینه هم با اشاره به آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به زائران بیمار و گفت: در شهر مدینه علاوه بر درمانگاه اصلی ، دو درمانگاه نیز برای ویزیت زائران ایرانی دایر است که یک درمانگاه به صورت 24 ساعته و یک درمانگاه نیز 18 ساعته فعالیت می‌کند.

وی اضافه کرد: درمانگاه 24 ساعته در هتل «درة أمجاد السلام» قرار دارد که دارای متخصص طب اورژانس، پزشک عمومی و خدمات پرستاری است و درمانگاه 18ساعته (از ساعت 8 صبح الی 2 بامداد) در هتل حیات جراند بر پا شده و دارای پزشک عمومی و خدمات پرستاری است.

در این نشست که مسئولان بخش‌های مختلف ستاد اجرایی مدینه حضور داشتند، لزوم اطلاع‌رسانی به زائران برای قرارندادن آب زمزم، پاوربانک، نوشابه و.. در چمدان و بار خود ، موضوع تأخیر در پروازهای ترانزیت ، ضرورت آماده بودن چمدان زائران در لابی هتل 40 ساعت قبل از پرواز، رایزنی با مسئولان ایران ایر برای حل مسئله انتقال آب زمزم به ایران از دیگر موضوعاتی بود که مطرح و بررسی شد.

ارسال نظر