بنزین در عراق ۲۰ برابر ایران قیمت دارد

۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۵:۰۱
کد خبر: ۳۰۴۷۰۳
بنزین در عراق ۲۰ برابر ایران قیمت دارد

قیمت بنزین در بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا حدود ۲۰ برابر قیمت این محصول در ایران است. قیمت بنزین در عربستان از ۱۷ کشور جهان گران‌تر است. هر لیتر بنزین در این کشور ۶۲ سنت قیمت دارد.

جدیدترین آمارها از قیمت بنزین در دنیا نشان می دهد ارزان ترین بنزین دنیا در ایران عرضه می شود به طوری که هر لیتر بنزین در این کشور تنها 2.9 سنت قیمت دارد که ارزان تر از هر کشور دیگر است.

به گزارش تسنیم، متوسط قیمت هر لیتر بنزین در دنیا 45 برابر قیمت این محصول در ایران است. در اول ژانویه 2024 متوسط قیمت جهانی هر لیتر بنزین 1.3 دلار بوده است.

قیمت بنزین در بزرگترین تولیدکننده نفت دنیا حدود 20 برابر قیمت این محصول در ایران است. قیمت بنزین در عربستان از 17 کشور جهان گران تر است. هر لیتر بنزین در این کشور 62 سنت قیمت دارد.

گران ترین بنزین در دنیا نیز در هنگ کنگ عرضه می شود. هر لیتر بنزین در هنگ کنگ 3.1 دلار قیمت دارد که بیشترین در جهان است.

ونزوئلا و لیبی پس از ایران به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جهان از نظر عرضه بنزین ارزان قرار دارند. هر لیتر بنزین در ونزوئلا به قیمت 3.1 سنت و در لیبی به قیمت 3.5 سنت عرضه می شود.

الجزایر، کویت، آنگولا، مصر، ترکمنستان، مالزی، و بحرین نیز به ترتیب در رتبه های چهارم تا دهم از این نظر قرار گرفته اند.

بنزین در عراق 20 برابر ایران قیمت دارد

قیمت بنزین در عراق 20 و در ترکیه 40 برابر ایران است

قیمت این فرآورده نفتی در کشورهای همسایه ایران اختلاف بسیار زیادی با ایران دارد. هر لیتر بنزین در عراق 57 سنت و در جمهوری آذربایجان 58 سنت قیمت دارد که

حدود 20 برابر قیمت آن در ایران است. در امارات هر لیتر بنزین 25 برابر گران تر از ایران است و در ترکیه هر لیتر بنزین 1 دلار و 16.9 سنت قیمت دارد که 40 برابر قیمت بنزین در ایران است.

هر لیتر بنزین در افغانستان نیز 36 برابر گران تر از ایران است. قیمت هر لیتر بنزین در این کشور 1 دلار و 5.9 سنت است.

در میان کشورهای صنعتی ارزان ترین بنزین در آمریکا عرضه می شود. هر لیتر بنزین در این کشور 91 سنت قیمت دارد که 31 برابر قیمت این محصول در ایران است.

 

ارسال نظر