بررسی آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دستور کار دولت قرار گرفت
سخنگوی دولت اعلام کرد:

بررسی آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دستور کار دولت قرار گرفت

۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۷:۳۰:۰۲
کد خبر: ۳۰۰۸۰۱
بررسی آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده در دستور کار دولت قرار گرفت

سخنگوی دولت گفت: آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده هم‌اکنون در کارگروهی در حال بررسی است تا نهایی شود و در دستور کار جلسات هیات دولت قرار بگیرد.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، با اشاره به وضعیت اجرای آیین‌نامه واردات خودروهای کارکرده گفت: در مورد آیین‌نامه اجرایی تبصره ۲ ماده ۱۱ موضوع قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی صنعت خودرو که مربوط به واردات خودروهای کارکرده است، باید هم‌زمان دو بحث مورد توجه قرار گیرد؛ اول اینکه نیازهای بازار خودرو تأمین شود و مسئله دوم اینکه ارز مصرفی در این خصوص مدنظر قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در جلسه دولت در ذیل هر دو این مباحث نکاتی از سوی بانک مرکزی و وزارتخانه‌های مربوطه مطرح شد. در نهایت قرار شد این آیین‌نامه به کارگروهی ارجاع شود تا ضمن جمع‌بندی تمامی نکات و نقطه‌نظرها، امکان واردات خودرو بدون ایجاد رانت و فساد برای مردم فراهم شود و هم‌زمان اثر منفی در بازار ارز نداشته باشد که مجدد موجب افزایش قیمت خودروهای داخلی و خارجی و ایجاد تورم شود.

سخنگوی دولت تاکید کرد: این آیین‌نامه هم‌اکنون در کارگروه مربوطه در حال بحث و بررسی و کار کارشناسی روی اجزای مختلف آن است تا نهایی شود و بتواند در دستور کار جلسات هیات دولت قرار بگیرد.


ارسال نظر