چه تعداد سهامدار در مجامع الکترونیک شرکت کردند؟

۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۰۰:۲۸:۵۷
کد خبر: ۳۱۲۵۵۹

پوریا خاوری، مسوول برگزاری مجامع الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: از آذر ۱۳۹۹ که سامانه مجامع الکترونیک ناشران بازار سرمایه، توسط رییس جمهور وقت افتتاح شد تاکنون شاهد رشد برگزاری مجامع بودیم به‌ طور مثال در سال ۱۴۰۱ حدود ۷۸ مجمع الکترونیک برگزار شد که برای سال ۱۴۰۲ این عدد به ۲۴۱ مجمع رسیده است و شاهد رشد سه برابری در برگزاری مجامع الکترونیک بودیم.

باشگاه خبرنگاران| پوریا خاوری، مسوول برگزاری مجامع الکترونیک شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: از آذر ۱۳۹۹ که سامانه مجامع الکترونیک ناشران بازار سرمایه، توسط رییس جمهور وقت افتتاح شد تاکنون شاهد رشد برگزاری مجامع بودیم به‌ طور مثال در سال ۱۴۰۱ حدود ۷۸ مجمع الکترونیک برگزار شد که برای سال ۱۴۰۲ این عدد به ۲۴۱ مجمع رسیده است و شاهد رشد سه برابری در برگزاری مجامع الکترونیک بودیم.
او افزود: در رابطه با حضور سهامداران در مجامع الکترونیک هم باید گفت، فقط در یکی از مجامع نزدیک به شش هزار سهامداران مشارکت داشتند. سال گذشته ۱۵ هزار و ۵۰۴ سهامدار در مجامع الکترونیک شرکت کردند و در کل از زمان برگزاری مجامع به شکل الکترونیکی یعنی آذر سال ۹۹ تاکنون در مجموع ۵۰ هزار و ۵۴۵ سهامدار از طریق سامانه دیما وارد و در مجامع الکترونیک شرکت کردند. این مقام مسوول همچنین اضافه می‌کند: ما در دو سال ابتدایی بحث فرهنگ‌سازی مشارکت در مجامع الکترونیک را دنبال می‌کردیم تا سهامداران در جریان باشند که بدون محدودیت جغرافیایی می‌توانند در مجامع شرکت‌ها مشارکت و در تصمیم‌گیری نقش داشته باشند. 

ارسال نظر