رئال مادرید و بایرن مونیخ راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شدند

۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۱۷:۲۳
کد خبر: ۳۱۰۶۴۷
رئال مادرید و بایرن مونیخ راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شدند

تیم های فوتبال رئال مادرید و بایرن مونیخ با برتری برابر حریفان خود راهی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شدند.

دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شامگاه چهارشنبه با برگزاری ۲ دیدار پیگیری شد و تیم‌های بایرن مونیخ و رئال مادرید راهی مرحله نیمه نهایی شدند.

به گزارش مهر، نتایج این دیدارها به شرح زیر است:

*منچسترسیتی یک - رئال مادرید یک (در مجموع تساوی ۴ به ۴ و برتری رئال در ضربات پنالتی)

*بایرن مونیخ یک - آرسنال صفر (در مجموع ۳ بر ۲ به سود بایرن)  

منچسترسیتی - رئال مادرید

در یکی از این دیدارها تیم فوتبال منچستر سیتی در ورزشگاه اتحاد میزبان رئال مادرید بود. این ۲ تیم در حالی به مصاف هم رفتند که در بازی رفت به میزانی رئال مادرید به تساوی ۳ به ۳ دست پیدا کرده بودند و هواداران منچستری سیتی امیدوار بودند بتوانند در این دیدار خانگی به برتری برسند و راهی مرحله نیمه نهایی شوند.

اما در همان شروع بازی اوضاع بر طبق خواسته این تیم پیش نرفت و دوازدهمین دقیقه بازی، «رودریگر» موفق شد گل نخست را برای رئال مادرید به ثمر برساند تا شاگردان کارلو آنچلوتی با امید زیادی به ادامه بازی بپردارند.

اما شاگردان پپ گواردیولا که از وضعیت به وجود آمده ناراضی بودند حملات خود را تشدید کردند اما در دستیابی به گل ناکام بودند و نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید.

در نیمه دوم باز هم تیم منچسترسیتی بود که کنترل توپ و میدان را در اختیار داشت و ریالی ها به دفاع از دروازه پرداختند و در این امر موفق بودند تا اینکه در دقیقه ۷۵ «کوین دی بروینه» موفق شد از دفع ناقص مدافع رئال مادرید استفاده کند و قفل دروازه رئال را بشکند تا بازی به تساوی کشیده شود. این دیدار در نهایت در وقت‌های قانونی با تساوی یک به یک به پایان رسید تا این دو تیم شانس خود را در ۲ زمان ۱۵ دقیقه‌ای امتحان کنند.

نیمه اول وقت‌های اضافه هم بدون اینکه توپی از خط دروازه عبور کند به پایان رسید و در نیمه دوم هم تغییری در نتیجه حاصل نشد تا کار به ضربات پنالتی کشیده شود و در دوئل پنالتی‌ها رئال مادرید موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری برسد و راهی مرحله نیمه نهایی شود.

بایرن مونیخ - آرسنال

در دیگر دیدار این مرحله هم تیم فوتبال آرسنال در ورزشگاه «آلیانس آرنا» میهمان بایرن مونیخ بود. دیدار رفت این دو تیم در ورزشگاه امارات و به میزبانی آرسنال با نتیجه تساوی ۲ به ۲ به پایان رسیده بود.

نیمه اول این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید و هیچکدام از ۲ تیم نتوانستند راهی به چهارچوب دروازه حریف پیدا کنند.

اما بایرنی‌ها که قصد داشتند کار را در وقت‌های قانونی به پایان برسانند به حملات خود ادامه دادند و در دقیقه ۶۳ «یوشوا کیمیش» موفق شد دروازه آرسنال را باز کند و تیمش را با یک گل پیش بیندازد.

در ادامه هم توپچی‌ها نتوانستند کاری از پیش ببرند و این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود بایرن مونیخ به پایان رسید تا بایرن در مجموع با برتری ۳ بر ۲ راهی مرحله نیمه نهایی شود.
ارسال نظر