بازنشستگان تامین اجتماعی مخالف خرید خدمات درمانی اند

بازنشستگان تامین اجتماعی مخالف خرید خدمات درمانی اند

۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۳۵:۰۱
کد خبر: ۲۱۵۸۴۳

رییس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی، از حامیان موضوع خرید خدمات درمانی برای بازنشستگان تامین اجتماعی به‌شدت انتقاد کرد. محمد اسدی گفت: متأسفانه برخی از دوستان که به واسطه داشتن مسوولیت‌های مختلف دستی بر آتش دارند، عامدانه یا از روی نا آگاهی وظایف و تعهدات مصرح و قانونی تأمین اجتماعی در حوزه درمان را نادیده می‌گیرند و اصرار دارند خرید خدمات درمانی رونق بگیرد.

او با طرح این سوال که آیا این دوستان به ماده ٥٤ قانون تأمین اجتماعی اشراف دارند و مطلع هستند، اظهار داشت: آیا نظام سطح‌بندی درمان که اشاره به ایجاد یک درمانگاه به ازای هر ۲۰ هزار نفر بیمه شده دارد نصب‌العین این دوستان است و حتی به ظاهر هم آن را قبول دارند. آیا غیر از این است که دریافت خدمات درمانی در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی از سطح رضایتمندی بیشتری برخوردار است.

آیا تجربه تلخ واگذاری برخی از مراکز درمانی ملکی سازمان تأمین اجتماعی به دولت، در ازای دریافت خدمات درمانی توسط بیمه‌شدگان بدون پرداخت فرانشیز که هیچ‌وقت اجرایی نشد را از یاد برده‌اید. اسدی ادامه داد: متأسفانه در آن سناریو سرمایه بیمه‌شدگان و بازنشستگان در قالب واگذاری مراکز درمانی بر باد رفت و بسیاری فقط نظاره‌گر بودند دریغ و صد دریغ که دوباره دست‌های پنهان از آستین بیرون آمد تا با زیر سوال بردن درمان مستقیم و مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی، سناریوی جدیدی را دنبال کنند. رییس کانون عالی بازنشستگان تأمین اجتماعی با خطاب قرار دادن این افراد، گفت: بهتر است به جای بحران‌آفرینی به وظیفه اصلی خود که همانا تأمین درمان رایگان برای همه بیمه‌شدگان است تمرکز کنید.

او افزود: ما بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در خصوص کمرنگ شدن درمان مستقیم و ایجاد زمینه‌های درمان صد درصد رایگان به هیچ عنوان کوتاه نیامده و با قاطعیت اعلام می‌کنیم آقایانی که طرفدار و حامی رویکرد خرید درمان هستند با نیات شخصی منافع، حق قشر عظیمی را نادیده می‌گیرند که به وقت مناسب افشاگری خواهیم کرد. اسدی ادامه داد: متأسفانه بازنشستگان تأمین اجتماعی برای دریافت فاکتورهای هزینه شده خود در بخش‌های خصوصی بیش از ٤ ماه در صف انتظارند آیا پرداخت هزینه‌های سنگین درمان تحت عنوان فرانشیز از جیب بازنشستگان به اندازه کافی آزار‌دهنده نیست که در این شرایط اسف بار به فکر سوق دادن بیماران به سمت خرید خدمات درمانی هستند. او گفت: ما بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی به جد خواستار حفظ و تقویت مراکز درمانی ملکی و توسعه و ایجاد مراکز جدید بر اساس طرح سطح‌بندی ارایه درمان رایگان توسط سازمان هستیم و این مطالبه قانونی را تا تحقق کامل آن پیگیری خواهیم کرد.

 

ارسال نظر