هواوی وارد بازار گوشی‌های میان رده 5G می‌شود

۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۰۱:۱۷:۴۶
کد خبر: ۲۱۵۷۱۴

در نشانه دیگری از موفقیت هواوی در غلبه بر تحریم‌های امریکا، این شرکت چینی ممکن است در اکتبر، یک گوشی ۵G  میان رده عرضه کند.

به گزارش ایسنا، امریکا از سال ۲۰۱۹، دسترسی هواوی به ابزارهای تراشه‌سازی ضروری برای تولید پیشرفته‌ترین مدل‌های گوشی را محدود کرده و این شرکت تنها قادر است با استفاده از تراشه‌هایی که انبار کرده، مدل‌های ۵ G محدودی را عرضه کند. نشریه‌ای تی تایمز به نقل از منابع آگاه زنجیره تامین صنعتی، گزارش کرد هواوی ممکن است مدل ۵G گوشی میان رده نوا (Nova) را در اکتبر یا نوامبر عرضه کند. هواوی درباره گزارش‌ای تی تایم که متعلق به بازوی شانگهای شرکت دولتی چاینا تلکام است، اظهارنظر نکرد. این شرکت ماه گذشته، تلفن هوشمند «میت ۶۰ پرو» را بدون تبلیغات یا اعلام قبلی، به بازار عرضه کرد.

شرکت‌های تحقیقاتی می‌گویند این گوشی از پردازنده هفت نانومتری تولید داخل استفاده کرده است و قابلیت ۵G دارد که به منزله نقطه عطف در تلاش‌های چین برای ساخت اکوسیستم تراشه داخلی خود است. آخرین مدل گوشی نوای هواوی، قابلیت ۴G  داشت و به قیمت ۲۴۰۰ یوان معادل ۳۲۹ دلار در بازار داخلی عرضه می‌شد، در حالی که گوشی «میت ۶۰ پرو» که به تعداد محدود عرضه شده است، ۶۹۹۹ یوان قیمت دارد. انتظار می‌رود هواوی در مراسم رونمایی محصول که هفته آینده برگزار می‌شود جزییات بیشتری درباره مدل «میت ۶۰ پرو» ارایه کند. در همین حال، جینا ریموندو، وزیر بازرگانی امریکا روز سه‌شنبه گفت که امریکا هیچ مدرکی مبنی بر اینکه شرکت هواوی می‌تواند گوشی‌هایی با تراشه‌های پیشرفته را در حجم بالا تولید کند، ندارد.

ریموندو در جلسه مجلس نمایندگان امریکا با اشاره به یک تراشه پیشرفته، گفت: ما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه هواوی می‌تواند تراشه‌های هفت نانومتری را در مقیاس بزرگ تولید کنند، نداریم. وزارت بازرگانی امریکا اوایل ماه میلادی جاری اعلام کرد در تلاش برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی و قطعات گوشی جدید هواوی است که ممکن است محدودیت‌های تجاری را نقض کند.

 

ارسال نظر