نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس از مهران تا تهران

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرایه بازگشت زائران اربعین با سواری‌های پلاک عمومی (پلاک ع) از مهران تا تهران را نفری ۶۷۰ هزار تومان اعلام کرد. به گزارش مهر،

۱۴۰۰/۰۷/۰۲ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرایه بازگشت زائران اربعین با سواری‌های پلاک عمومی (پلاک ع) از مهران تا تهران را نفری ۶۷۰ هزار تومان اعلام کرد. به گزارش مهر، بر این اساس کرایه مرز مهران تا تهران برای صندلی جلو ۷۵۵ هزار تومان و صندلی عقب ۶۷۰ هزار تومان است. کرایه مرز مهران تا قم برای صندلی جلو ۷۲۰ هزار تومان و صندلی عقب ۶۰۰ هزار تومان است. همچنین کرایه سواری مهران تا اهواز صندلی جلو ۳۰۰ و صندلی عقب ۲۷۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

کرایه سواری مهران تا اصفهان نیز برای صندلی‌های جلو و عقب به ترتیب ۷۶۵ و ۶۲۴ هزار تومان تعیین شد. همچنین کرایه مهران تا کرمانشاه و همدان به ترتیب ۲۴۰ و ۴۰۰ هزارتومان تعریف شده است. در تحولی دیگر، داریوش باقرجوان، مدیرکل سازمان راهداری از قیمت متوسط ۴۰۰ هزار تومان بلیت اتوبوس مهران-تهران برای ورود زمینی زائران اربعین به کشور خبر داد. باقرجوان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: تعیین نرخ بلیت بر اساس مصوبه شورای عالی ترابری بر عهده صنف است؛ اما برای مسیر مهران-تهران به عنوان یک مسیر استاندارد به‌طور متوسط قیمت بلیت اتوبوس 400 هزار تومان است. وی ادامه داد: اتوبوس‌های 24 نفره، 32 نفره، 44 نفره و ... در ناوگان داریم که به‌طور متوسط قیمت بلیت برای اتوبوس 30 نفره 370 تا 400 هزار تومان خواهد بود. قیمت سایر اتوبوس‌ها نیز به تبع همین قیمت است؛ یعنی اگر 44 نفره است قیمت پایین‌تر و اگر تعداد صندلی‌ها کمتر از 30 نفر باشد قیمت مقداری بالاتر خواهد بود مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تاکید بر نظارت کامل در جابه‌جایی زمینی زائران اربعین حسینی، افزود: در پایانه مرزی نظارت کامل خواهیم داشت و در این راستا نیز بنرهایی در رابطه با نرخ بلیت نصب شده است. باقرجوان با اشاره به نظارت بر نرخ‌های مصوب بلیت اتوبوس توسط سازمان راهداری، اظهار کرد: حدود 2500 دستگاه اتوبوس برای جابه‌جایی زائران اربعین آماده هستند و به نسبت ورود دیده‌بان خواهیم داشت و مشخص است که ظرف مثلا 6 ساعت آینده چه تعداد زائر وارد مرز می‌شوند. به همان نسبت اتوبوس‌ها را وارد پایانه مرز خواهیم کرد. در داخل پایانه نیز عملیات مسافرگیری انجام می‌شود تا زائران معطل نشوند. وی یادآور شد: پیش فروش بلیت اتوبوس از روز چهارشنبه عملیاتی شده است. به عزیزانی که به صورت کاروان سفر کرده‌اند پیشنهاد می‌کنیم اگر قرار است در زمان برگشت از مرز زمینی وارد کشور شوند از همین الان با شرکت‌های حمل‌ونقل قرارداد امضا کنند. بابک طالبی، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز اعلام کرد که بر اساس توافق‌های صورت گرفته و با توجه به یکسر خالی بودن اتوبوس مقرر شده تا نرخ بلیت اتوبوس دوبرابر قیمت عادی محاسبه شود. طالبی اظهار کرد: با توجه به رویه‌ای که در سال‌های قبل هم جاری بود و مصوبات ستاد اربعین و مصوبه‌ای که از شورای عالی ترابری برای ایام خاص مانند ایام نوروز، اربعین و دهه آخر صفر گرفتیم، به دلیل اینکه سفرها به صورت یکسر خالی است و امسال هم سفری به صورت زمینی به مرزهای کشور نداشتیم، مقرر شد تا نرخ بلیت اتوبوس دو برابر قیمت عادی محاسبه شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران