عراق هسته‌ای می‌شود

بر اساس اعلام سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، نخست وزیر در نشست هیأت دولت موضوع آغاز به کار احداث رآکتور هسته‌ای را مورد بررسی قرار داده است.

عراق هسته‌ای می‌شود
۱۴۰۲/۰۶/۰۹ ۰۹:۴۶:۲۸
| | |

«یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در بیانیه‌ای که در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) منتشر کرد، افزود: در این جلسه سرمایه گذاری برای تولید برق هسته‌ای در کشور، شروع به کار احداث راکتور هسته‌ای محدود برای اهداف صلح‌آمیز و تولید انرژی برق پاک که موجب کاهش تکیه بر منابع گازی و نفت شود مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تأکید شد که این اقدامات نتایج مثبتی در ثبات انرژی برق در بلند مدت در عراق به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، سخنگوی السودانی همچنین تصریح کرد که شورای وزیران امنیت ملی عراق جلسه‌ای نیز با حضور وزیران آموزش عالی، وزیر برق و کمیته فنی ویژه درخصوص طرح‌های تولید برق هسته‌ای برگزار کرده است.

اقدام عراق برای بررسی احداث رآکتورهای هسته ای در تولید برق پس از آن روی می‌دهد که معاون گاز وزارت نفت عراق پنجشنبه گذشته از توافق اولیه کشورش برای واردات گاز از ترکمنستان که دولت بغداد از آن برای استفاده در نیروگاههای برق خود استفاده می کند، خبر داد.

عراق از یک مشکل بزرگ در تامین برق رنج می‌برد و برق در بسیاری از شهرهای عراق به ویژه در تابستان که دمای هوا به ۵۰ درجه می‌رسد، به طور شبه دائمی قطع می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها