قیمت نفت روند صعودی گرفت

۱۴۰۳/۰۴/۱۴ - ۰۰:۳۱:۴۱
کد خبر: ۳۱۵۸۳۴
قیمت نفت روند صعودی گرفت

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳۸ سنت معادل ۰.۴۴ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۶۲ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۳۸ سنت معادل ۰.۴۴ درصد افزایش به ۸۶ دلار و ۶۲ سنت رسید.
قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز چهارشنبه افزایش یافته است. اطلاعات صنعتی نشان می‌دهند ذخایر نفت خام امریکا بیش از حد انتظار کاهش یافته که نشانه تقاضای بالا برای سوخت در فصل پرمصرف تابستان در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت دنیاست.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 38 سنت معادل 0.44 درصد افزایش به 86 دلار و 62 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت امریکا هم با 34 سنت معادل 0.41 درصد افزایش 83 دلار و 15 سنت معامله می‌شود.
هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز سه‌شنبه به خاطر فروکش کردن ترس از مختل شدن تولید نفت خلیج مکزیک به خاطر توفان بریل کاهش قیمت داشتند.
آمار موسسه نفت امریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور 9.163 میلیون بشکه در هفته منتهی به 28 ژوئن کاهش و ذخایر بنزین 2.468 میلیون بشکه افزایش یافته است.
این در حالیست که تحلیلگران رویترز انتظار یک کاهش 700 هزار بشکه‌ای را در ذخایر نفت خام و یک کاهش 1.3 میلیون بشکه‌ای را در ذخایر بنزین امریکا داشتند.
گزارش اداره اطلاعات انرژی امریکا که بازوی آماری وزارت انرژی این کشور است قرار است امروز منتشر شود.
انتظار می‌رود تقاضا برای بنزین در امریکا با آغاز فصل سفرها در تعطیلات روز استقلال این کشور در این هفته افزایش یابد. انجمن اتومبیل امریکا پیش‌بینی می‌کند سفرها در این تعطیلات 5.2 درصد بالاتر از سال گذشته میلادی باشد و میزان سفرهای جاده‌ای با اتومبیل شخصی 4.8 درصد افزایش یابد.
در زمینه عرضه نفت، تولید سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در ماه ژوئن برای دومین ماه پیاپی افزایش یافته است. به نظر می‌رسد تولید بالای نیجریه و ایران تاثیر کاهش تولید داوطلبانه سایر اعضای ائتلاف اوپک پلاس را خنثی کرده است.

ارسال نظر