حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد

۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۵:۰۱
کد خبر: ۳۱۴۷۴۱
حقوق ورودی آیفون۱۳ مسافری ۱۹۶ درصد شد

بعد از حواشی مربوط به واردات آیفون رفرش در هفته‌های گذشته، در نهایت هیئت دولت با تغییر مقررات مربوط به سود بازرگانی، ورود آیفون ۱۴ به بعد را ممنوع اعلام کرد.

طبق مصوبه جدید هییت دولت همچنان ورود آیفون 13 به قبل مجاز میباشد اما دولت سود بازرگانی واردات برند اپل را 96 درصد اعلام کرده است.

به گزارش تسنیم، نکته جالب توجه اینکه طبق مقررات قانون امور گمرکی و احکام مندرج در بودجه سود بازرگانی واردات موبایل بالای 600 دلار از طریق رویه مسافری دو برابر سود بازرگانی واردات از رویه تجاری است.

 

بر این اساس سود بازرگانی آیفون 13 از طریق رویه مسافری 192 درصد میباشد. همچنین با احتساب حقوق گمرکی 4 درصد حقوق ورودی آیفون 13 و ماقبل از برند اپل 196 درصد میباشد.

گفتنی است،  با توجه به ابهامات واردات برند ایفون در ابلاغیه گمرک در خصوص واردات مسافری موبایل اشاره ای به وضعیت عوارض ایفون نشده است. بر این اساس بایستی ابهامات مربوط به این برند در رویه مسافری رفع شود.

گفتنی است، ماده 138 آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی، مقرر داشته: "کالای همراه مسافر ورودی، تا میزان هشتاد دلار (سالانه)، از پرداخت حقوق ورودی، معاف و مازاد بر آن، به شرط غیر تجاری بودن، با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی، قابل ترخیص، می باشد.

ارسال نظر