افزایش قیمت در بازار آی‌تی کلید خورد

۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۲:۳۱:۰۶
کد خبر: ۳۱۴۲۴۴

نایب ريیس اتاق اصناف تهران از افزایش قیمت در بازار آی‌تی به دنبال ابلاغ مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد. به گزارش اکوایران؛ اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مصوبه‌ای صادر کرده که براساس آن واحدهای بازرگانی تا اطلاع ثانوی امکان ثبت سفارش جدید ندارند.

نایب ريیس اتاق اصناف تهران از افزایش قیمت در بازار آی‌تی به دنبال ابلاغ مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد. به گزارش اکوایران؛ اخیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مصوبه‌ای صادر کرده که براساس آن واحدهای بازرگانی تا اطلاع ثانوی امکان ثبت سفارش جدید ندارند. البته طبق اعلام سامانه جامع تجارت، امکان اخذ ثبت سفارش جدید برای واحدهای بازرگانی وزارت صمت همچنان برقرار است، اما اولویت نخست با ۷۵۰ کد تعرفه‌ای است. برهمین اساس فعالان این حوزه پیش‌بینی می‌کنند، قیمت در بازار آی‌تی به‌شدت رشد کند.  محمدرضا فرجی تهرانی، نایب ريیس اتاق اصناف تهران این موضوع را تایید می‌کند و می‌گوید با مصوبه جدید وزارت صمت و حذف ارز نیمایی احتمال تغییر قیمت‌ها در بازار آی‌تی وجود دارد.  او می‌افزاید: در حال حاضر، فعالان صنف فناوران رایانه چند روزی است که کد تایید ۸ رقمی برای ثبت سفارش از طریق سامانه جامع تجارت دریافت نکرده‌اند. اتحادیه با پیگیری این موضوع و ارسال نامه به وزیر صمت و معاونان وی، در تلاش است این مشکل را هر چه زودتر حل کند.
به نقل از اتاق اصناف، ريیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اشاره به اینکه ارز کالاهای رایانه ای در تالار دوم عرضه می‌شود؛ می‌گوید: در حال حاضر بازار صنف فناوران رایانه در رکود به سر می‌برد و با توجه به اینکه وزارت صمت اجازه ثبت سفارش به فعالان حوزه آی‌تی را نداده است، ممکن است با افزایش قیمت مواجه شویم.

ارسال نظر