نخستین کاروان‌ زائران ایرانی حج عمره راهی عربستان شدند

۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - ۱۰:۲۰:۰۶
کد خبر: ۳۱۰۸۵۵
نخستین کاروان‌ زائران ایرانی حج عمره راهی عربستان شدند

مراسم بدرقه نخستین کاروان‌های زائران ایرانی پس از وقفه نه سال وقفه با حضور سرپرست حجاج ایرانی در فرودگاه امام خمینی(ره) انجام شد.

 آیین بدرقه نخستین گروه از زائران عمره گزار ایرانی بامداد امروزدوشنبه (3 اردیبهشت) درترمینال سلام شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با حضور سرپرست حجاج ایرانی، رئیس سازمان حج و زیارت، سفیر عربستان در کشورمان، جمعی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) و هواپیمایی و جمعی از مسئولان ذیربط برگزار شد.

به گزارش ایلنا، برپایه این گزارش، با تلاش دست اندرکاران حج و زیارت و سایر مسئولان کشورمان، سفرهای عمره پس از وقفه ای ۹ساله از سرگیری شد و نخستین گروه عمره گزاران در قالب دو کاروان ۸۵ نفره (۱۷۰نفر) رهسپارمدینه منوره هستند.

این گروه از زائران کشورمان که از استان های کرمانشاه و کردستان می باشند با پروازهای هواپیمایی ایران ایر رهسپار سرزمین وحی می شوند و به مدت ۵روز در مدینه منوره و ۵ روز در مکه مکرمه اقامت خواهند داشت  و ضمن زیارت حرم پیامبر اکرم(ص) و ائمه بقیع اعمال و مناسک عمره را انجام خواهند داد.

گفتنی است که پروازهای عمره مفرده قرار بود که دردی ماه سال گذشته انجام شود که بدلیل برخی موانع فنی، این مهم به تعویق افتاد اما با تلاش های دست اندرکاران حج و زیارت و سایر مسئولان عالی رتبه کشوری این موانع رفع و اعزام ها از سرگیری شد.

ارسال نظر