پیش بینی وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۳؛ خانه گران می‌شود؟

۱۴۰۳/۰۱/۱۳ - ۰۸:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۹۳۵۴
پیش بینی وضعیت مسکن در سال ۱۴۰۳؛ خانه گران می‌شود؟

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک عنوان کرد: همچنین باید ببینیم بازارهای موازی با بخش مسکن چه مسیری را طی می‌کنند و چه کاهش یا جهشی را خواهند کرد که قطعا قیمت مسکن نیز از آن تاثیر می‌گیرد.

نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک درباره وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۳ توضیح داد.

به گزارش خبرآنلاین، نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک با پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۳، گفت: واقعیت این است که یک بخشی از قیمت مسکن به عرضه و تقاضا مربوط می‌شود، اما نهاده‌های ساختمانی و عوامل تولید مسکن، پارامترهایی است که قیمت آپارتمان را تعیین می‌کند.

بیگی‌نژاد افزود: در این میان، بالاخره چند رویداد مهم در سال ۱۴۰۳ پیش روی اقتصاد ایران و جهان است. در اقتصاد ایران، بالاخره کسانی که در مجلس رای آوردند، امسال در مجلس حضور پیدا می‌کنند و باید ببینیم چه مسیری را برای اهداف دولت در بخش مسکن ترسیم می‌کنند.

مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور نهضت ملی مسکن از شرایط حاکم بر اقتصاد بانکها در ایران انتقاد کرد و گفت: بانک‌ها باید از حالت تجاری به خدماتی تبدیل شوند.

وی عنوان کرد: همچنین باید ببینیم بازارهای موازی با بخش مسکن چه مسیری را طی می‌کنند و چه کاهش یا جهشی را خواهند کرد که قطعا قیمت مسکن نیز از آن تاثیر می‌گیرد.

ارسال نظر