احمد خاتمی:

حضور ۴۱ درصدی مردم در انتخابات قابل قبول بود؛ شیطنت ها نبود حضور بیشتر بود

۱۴۰۲/۱۲/۱۸ - ۱۷:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۸۲۳۸
حضور ۴۱ درصدی مردم در انتخابات قابل قبول بود؛ شیطنت ها نبود حضور بیشتر بود

خطیب جمعه تهران گفت: چهارم ۴۱ درصد حضور مردم حضور قابل قبولی بود، خیلی‌ها در خارج و داخل سرکوفت می‌زنند برای این ۴۱ درصد؛ اما در این چندماه بمباران تبلیغاتی بود رسانه‌های بیگانه التماس کردند که مردم نیایند، ولی با این بمباران تبلیغاتی این حجم قابل قبول است.

حجت‌الاسلام سید احمد خاتمی خطیب جمعه تهران در ابتدای خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در روزهای آینده گفت: آقای ماه‌ها ماه مبارک رمضان است. از این مهمانی خدا استقبال کنید ، این مهمانی ویژه است؛ در مهمانی دنیا شکم را سیر می‌کنند اما در این مهمانی جان سیر می‌شود.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از اظهارات خاتمی را در ادامه می خوانید:

 

انتخابات ۳ بخش دارد ، یک بخش قبل از انتخابات است، دوم حین انتخابات است که هفته گذشته بود؛ با توجه به این که حوزه انتخابیه من تهران بود گفتم من تهران خطبه نخوانم تا شائبه تبلیغات نباشد. سوم هم بعداز انتخابات است. نکته‌ اول تشکر از حضور شما عزیزان است که بیعت با امام و شهدا کردید و کار شما آری به جمهوری اسلامی بود شما کار بزرگی انجام دادید.

نکته دوم این است که مقام معظم رهبری اول امسال ۴ راهبرد برای انتخابات مطرح کردند، که اول امنیت بود که الحمدالله با امنیت کامل برگزار شد. نکته دوم سلامت انتخابات بود که برگزار شد، البته تخلفاتی گزارش شده است که شورای نگهبان به این تخلفات با عدالت رسیدگی می‌کند.

حضرت آقا فرمودند انتخابات رقابتی باشد که الحمدالله رقابتی بود. چهارم ۴۱ درصد حضور مردم حضور قابل قبولی بود، خیلی‌ها در خارج و داخل سرکوفت می‌زنند برای این ۴۱ درصد؛ اما در این چندماه بمباران تبلیغاتی بود رسانه‌های بیگانه التماس کردند که مردم نیایند ولی با این بمباران تبلیغاتی این حجم قابل قبول است. اعلام کردند حضور حداکثر ۲۵ درصد است اما به کوری چشمشان با رأی ۴۱ درصدی آمدید و مشت محکم به دهان‌شان زدید. با این حجم مشکلات اقتصادی و معیشتی چرا مردمی که در متن گرانی‌ها هستند و گرانی‌ها امان نمی‌دهند و صبح یک قیمت است و شب یک قیمت است آمدند؟ چون نظام‌شان را دوست دارند آمدند.

نکته‌ی بعدی اجباری برای آمدن نبود ، خیلی‌ها مقایسه‌ها کردند با جاهای دیگر ؛ آنجاها حضور اجبار است. مقایسه انتخابات آزاد ما باجاهای دیگر که اجبار است قابل قیاس نیست. برنده واقعی شما ملت هستید چه آن هایی که رأی آوردند و چه رأی نیاورند برنده واقعی بودند. آن کسی هم که شکست خورد دشمنان بودند، آن هایی که دوست داشتند انتخابات سرد باشد. البته اگر شیطنت ها نبود چه بسا حضور بیشتر بود، انتخابات میدان جنگ بود.

این حضور به اصطلاح مردم پیام به مسئولان بود که ببینید ما آمدیم و حق داریم، حق ما این است جلوی این گرانی‌های افسار گسیخته را بگیرید. بابا این مردم وفادار هستند نظارت بر قیمت‌ها کنید و حداقل بر قیمت‌هایی که خودتان می‌گذارید نظارت کنید.

نمایندگان می‌خواهند در ۴سال چه کنند؟ من که نفهمیدم و تا آخر عمرم هم نخواهم فهمید کسی که ۵۰ میلیارد خرج می‌کند از کجا می‌آید اگر در ۴ سال مجلس هم خرج نکنند چنین پولی بدست نخواهند آورد. مجلس جدید جای نشاط جدید است، کام مردم را با دعوا و جنجال تلخ نکنید مقام معظم رهبری هم در این مورد فرمودند.

ارسال نظر