قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار آزاد ۳ دی ۱۴۰۲؛ این خودرو‌ها گران شدند+ جدول قیمت‌ها

۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۶:۲۰:۰۱
کد خبر: ۳۰۳۲۴۱
قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی در بازار آزاد ۳ دی ۱۴۰۲؛ این خودرو‌ها گران شدند+ جدول قیمت‌ها

قیمت برخی محصولات در بازار خودرو امروز یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲ روند افزایشی به خود گرفت اما دلیل این روند چیست؟

بازار خودرو امروز، یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲، کار خود را با افزایش قیمت در اغلب محصولات آغاز کرد. روند بازار خودرو تحت تأثیر سه مولفه نرخ دلار، عرضه و تقاضا، تغییر می‌کند که در شرایط فعلی با توجه به ثبات نرخ دلار، احتمالاً تغییراتی در میزان عرضه و تقاضا خودرو باعث صعود دوباره بازار پس از چندین ماه رکود شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، میزان عرضه خودرو توسط خودروسازان داخلی با توجه به روند تحویل تعهدات، تغییر چندانی ندارد؛ اما بازار شب عید می‌تواند تقاضا را افزایش دهد که همین افزایش تقاضا، می‌تواند عامل رشد قیمت‌های فعلی باشد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت صعودی دارد.

قیمت روز خودرو‌های داخلی در بازار آزاد

بازار خودرو‌های داخلی همانند هفته گذشته به صورت افزایشی گزارش می‌شود.

ساینا S دنده‌ای دوگانه‌سوز یکی از اقتصادی‌ترین محصولات دوگانه‌سوز بازار داخلی است که پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ ۳۹۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

شاهین G سدان لوکس سایپاست که از ماه‌های گذشته در محدوده ۵۸۰ میلیون الی ۵۹۰ میلیون تومان نوسان دارد. این خودرو امروز با سه میلیون تومان افت قیمت کار خود را آغاز کرد تا با ارزش ۵۸۸ میلیون تومان معامله شود.

سمند سورن‌پلاس دوگانه‌سوز یکی دیگر از محصولات بازار داخلی است که با سوخت CNG نیز کار می‌کند. این خودرو با صعود ۱۰ میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، وارد کانال ۶۵۰ میلیون تومان شد.

رانا پلاس پانوراما از سدان‌های سقف شیشه‌ای ایران خودرو نیز حدود پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ ۵۵۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو‌های داخلی در بازار آزاد ۳ دی ۱۴۰۲

قیمت روز خودرو‌های مونتاژی در بازار آزاد

قیمت خودرو‌های مونتاژی نیز همانند داخلی‌های بازار افزایش جزئی را تجربه می‌کند.

جک J4 آپشنال یکی از اقتصادی‌ترین خودرو‌های مونتاژی بازار به شمار می‌رود که با رشد ۱۰ میلیون تومانی نسبت به روز گذشته وارد کانال ۷۵۰ میلیون تومان شد.

کی‌ام‌سی K7 کراس‌اوور لوکس کرمان موتور نیز ۱۵ میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما 8S جدیدترین کراس‌اوور مونتاژی ایران خودرو، ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر شده و با یک میلیارد و ۶۸۵ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودرو‌های خارجی در بازار آزاد ۳ دی ۱۴۰۲

پیش‌بینی قیمت خودرو در روز‌های آینده

بازار خودرو در روز‌های گذشته از رکود چندین ماهه خود خارج شده و معاملات آن در حال رونق گرفتن است. همان‌طور که در گزارش‌های پیشین نیز اشاره شد، درصورتی که واردات خودرو به همین تعداد کم بسنده شود، احتمالاً رشد‌های بیشتری نیز در انتظار بازار باشد.

 

ارسال نظر