قبل از خرید نهال به و نهال خرمالو باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟
گزارش آگهی

قبل از خرید نهال به و نهال خرمالو باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۷:۱۵:۰۱
کد خبر: ۳۰۰۷۲۰
قبل از خرید نهال به و نهال خرمالو باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نوبرانه های پاییز همیشه بخش هیجان برانگیز این فصل بوده است. اکنون که در آبان ۱۴۰۲ قرار داریم، کشاورزان بسیاری قصد احداث باغ نهال به یا نهال خرمالو را دارند. این امر به علت رونق زیاد این دو میوه خصوصا میوه‌ی خرمالو در بازار است.

اغلب باغ ها در مناطق سردسیر قرار گرفته اند و باغداران این دغدغه را دارند که ایا این دو رقم نهال مناسب منطقه ی کشت آنان هستند یا خیر؟

در این مقاله ما راهنمای خرید نهال خرمالو و خرید نهال به را ارائه کرده و به تمامی نکات کاشت و پرورش این دو نهال پر طرفدار خواهیم پرداخت. پس در ادامه همراه ما باشید.

قبل از خرید نهال به و نهال خرمالو باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

نحوه کاشت درخت خرمالو و به در مناطق سردسیر

با توجه به موقعیت جغرافیایی در مناطق سردسیر، کاشت نهال خرمالو و یا نهال به، با رعایت نکات مختلف انجام می‌شود. در واقع، اولین نکته در کاشت نهال این دو درخت، توجه به میزان تابش آفتاب است. درخت خرمالو و به بدون تابش مستقیم آفتاب رشد نمی‌کنند و میوه نمی‌دهند. با این وجود، میزان تابش آفتاب، ارتباطی با مقاومت درخت در برابر سرما ندارد. به عبارت دیگر، نهال به و خرمالو در برابر آفتاب بسیار مقاوم هستند.

باغداران به منظور کاشت نهال به و خرمالو در مناطق سردسیر از حفاظ‌های مخصوص استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، زمین نیز باید از نظر زهکشی و حاصلخیزی در وضعیت مناسبی باشد. خاک مناسب برای کاشت درخت خرمالو و به، نیمه سنگین و سبک است. در نتیجه، انتخاب نوع خاک نیز به همان اندازه تابش آفتاب بر میزان رشد نهال خرمالو و به تاثیر می‌گذارد.

هنگام مطالعه راهنمای خرید اینترنتی نهال خرمالو و به توجه داشته باشید که این دو درخت دارای ریشه‌های بسیار بزرگ و تنومند هستند. در نتیجه، چاله و گودال کاشت نهال باید بسیار عمیق باشد. در غیر این ­صورت، نمی‌توان انتظار نتیجه مطلوب داشت. علاوه بر این، کاشت نهال نیز باید در زمان مناسب انجام گیرد.

اگرچه کودهای شیمیایی و حیوانی برای تقویت درخت خرمالو و به بسیار مفید هستند، اما زمان استفاده از آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. استفاده از کودهای شیمیایی و حیوانی را در سال دوم بعد از کاشت توصیه می‌کنند. به‌ طور کلی، توجه به این نکات می‌تواند میزان رشد و باردهی درختان خرمالو و به را افزایش دهد:

  • استفاده از خاک حاصلخیز

  • تابش مستقیم آفتاب

  • آبیاری مناسب

  • استفاده مناسب از کودهای شیمیایی و حیوانی

قبل از خرید نهال به و نهال خرمالو باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

کاشت نهال خرمالو و به در مناطق سردسیر چه فوایدی دارد؟

نهال خرمالو و به برای رشد به هوا معتدل و خنک نیاز دارند. البته، تابش آفتاب نیز تاثیر قابل توجهی بر رشد نهال این دو درخت می‌گذارد. از آنجایی که درختان خرمالو و به در مقایسه با سایر درختان از مقاومت بسیار خوبی در برابر سرما برخوردار هستند، امکان کاشت آن‌ها در مناطق سردسیر وجود دارد. این درختان می‌توانند دما 12- درجه سانتی‌گراد را تحمل کنند.

البته، به این نکته توجه داشته باشید که خریداری نهال به و خرمالو در مناطق کوهستانی پیشنهاد نمی‌شود. این دو درخت معمولاً در مناطق کوهستانی باردهی بسیار خوبی ندارند چراکه اختلاف دما در شب و روز بسیار زیاد است. به‌طورکلی، بهترین اقلیم برای کاشت این دو درخت، مناطق نیمه گرمسیری عنوان می‌شود.

البته به نقل از سایت (farmerplanting.com) کاشت نهال خرمالو و به در مناطق سردسیر معمولاً با نصب حفاظ مخصوص برای محافظت از درختان در برابر سرما همراه است. به این طریق، خسارات ناشی از یخ‌زدگی درختان در سرما زمستان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. بسیاری از باغداران معتقدند که نهال خرمالو و به برای رشد بهتر به کمی سرما نیاز دارند. به همین دلیل است که بار میوه این دو درخت در مناطق سردسیر بسیار بهتر است.

بهترین زمان برای کاشت نهال به و خرمالو در مناطق سردسیر

به و خرمالو از درختانی به شمار می‌روند که می‌توانند در هوا سرد نیز رشد کنند و میوه دهند. با این وجود، شرایط و زمان کاشت این دو درخت در مناطق سردسیر با مناطق گرمسیری و نیمه ‌گرمسیری تفاوت دارد. از آنجایی که دوره کاشت در مناطق سردسیر کوتاه است، باغداران تنها چند ماه فرصت دارند.

بعد از آن، زمین دوباره یخ می‌زند و امکان کاشت نهال به و خرمالو وجود نخواهد داشت. کاشت نهال به و خرمالو باید زمانی انجام شود که خاک گرم است. اواسط اسفند ماه تا اواسط فروردین ماه به عنوان بهترین زمان برای کاشت در نظر گرفته می‌شود.

لذت فصل پاییز با کاشت درست نهال خرمالو و به

کاشت نهال خرمالو و به در مناطق سردسیر امکان‌پذیر است. این دو درخت در صورت داشتن خاک مناسب و تابش مستقیم آفتاب می‌توانند، رشد و باردهی خوبی داشته باشند. البته، کودهای حیوانی و شیمیایی نیز موجب تقویت نهال‌ها می‌شوند. با این وجود، کاشت نهال به و خرمالو باید با رعایت نکات کلیدی در رابطه با آبیاری، انتخاب خاک، کوددهی و غیره انجام شود. استفاده از تخصص باغداران با تجربه بر رشد مناسب نهال خرمالو و تاثیر می‌گذارد.

شما می توانید از مراجع بزرگ و معتبر فروش نهال همچون گلد نهال، اطلاعات لازم جهت کاشت و یا احداث باغ به و یا باغ خرمالو را کسب کنید. همچنین این مرکز فروش آنلاین انواع نهال میوه را به سراسر کشور دارد، کافیست تنها نام برند گلد نهال را در مرورگر گوگل خود سرچ کنید و وارد وب سایت این مجموعه شده و از امکانات آن بهره مند شوید.

 

ارسال نظر