آغاز تحقیقات جنایی درباره مرگ در حوضچه آب پارک زیتون

۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۱:۰۰:۰۰
کد خبر: ۲۱۴۲۹۴

در پی غرق شدن دو پسر بچه ۸ ساله در استخر آب ذخیره در غرب تهران، تحقیقات تیم جنایی آغاز شد. به گفته پلیس ادعای شهرداری درباره ایمن بودن فنس‌ها کذب است. به گزارش تسنیم، شهریور ماه جاری، رسیدگی به پرونده مرگ 2 کودک 8 و 11 ساله براثر غرق‌شدگی در پارک زیتون منطقه 21 تهران در دستور کار قاضی محمدمهدی براعه؛ بازپرس ویژه قتل شعبه سوم دادسرای امورجنایی، قرار گرفت.

تحقیقات ابتدایی حکایت از آن دارد، 2 کودک که با یکدیگر پسرخاله بودند به همراه اعضای خانواده خود از شهرک قدس برای تفریح به پارک زیتون رفته و مشغول بازی شدند در این میان توپ آنها داخل مخزن آب واقع در انتهای پارک افتاده و یکی از کودکان برای برداشتن توپ به داخل مخزن می‌رود و غرق می‌شود همچنین احتمالاً کودک دوم هم برای نجات پسرخاله‌اش به داخل مخزن رفته بوده که او هم غرق شده است. بازپرس پرونده پس از تحقیقات میدانی در پارک زیتون، دستور داد تا نظر کارشناسی سازمان آتش‌نشانی، «HSE » شهرداری و ماموران تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ به همراه تعیین علت تامه فوت کودکان از سوی متخصصان پزشکی قانونی، گزارش داده شود. بازپرس شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهارات شهردار منطقه 21 در صحن شورای‌ شهر تهران درباره ایمن بودن فنس‌های دور حوضچه‌ آب پارک زیتون صحیح بوده است، گفت: بر اساس بازدید میدانی از محل وقوع حادثه و بررسی ایمنی فنس‌های دور حوضچه، اعلام می‌کنم چنانچه شهرداری ادعایی درباره ایمن بودن فنس‌ها داشته، این ادعا کذب است.

این مقام قضایی در پاسخ به اینکه نظر شما درباره اظهارات شهردار منطقه 21 مبنی بر اینکه شهرداری به عنوان مقصر این حادثه اعلام نخواهد شد و پیمانکار به عنوان مقصر معرفی می‌شود، گفت: فقط پیمانکار مقصر نیست و طبق قوانین و شرایط عمومی پیمان، شهرداری نیز می‌تواند به عنوان مقصر اعلام شود البته این موضوع نیازمند بررسی‌های تخصصی است.

 

ارسال نظر