اعتراض وکلا به مصوبه مجلس

۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۱:۵۳:۴۸
کد خبر: ۲۱۳۹۲۳
اعتراض وکلا به مصوبه مجلس

هیات‌رییسه اسکودا و روسا و اعضای هیات‌مدیره کانون‌های وکلای دادگستری ایران و نیز جمعی از وکلای سراسر کشور صبح دیروز مقابل شورای نگهبان تجمع کردند. 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در این تجمع که در اعتراض به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در نقض استقلال نهاد وکالت صورت گرفت، وکلای دادگستری به این مصوبه اعتراض و خواستار رد این مصوبه از سوی شورای نگهبان شدند. وکلای دادگستری در تجمع مسالمت‌آمیز خود با در دست داشتن پلاکاردهایی، توجه مسوولان کشور به اهمیت استقلال کانون وکلا در دادرسی منصفانه و عادلانه را جلب کردند.

گفتنی است تصمیم به برگزاری این تجمع اعتراضی در نشست هیات عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران به تصویب رسیده بود. مطابق مصوبه اخیر مجلس کانون‌های وکلای دادگستری ایران از صدور و تمدید پروانه وکالت محروم شده‌اند و این امر به هیات مقررات‌زدایی (زیرنظر وزارت اقتصاد) واگذار شده است. پیشتر نیز تصویب طرح‌هایی همچون قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار و نیز اجازه حضور نمایندگان حقوقی موسسات و شرکت‌های خصوصی در محاکم به جای وکیل دادگستری و نیز طرح تحقیق و تفحص از کانون‌های وکلای دادگستری مورد اعتراض و انتقاد شدید کانون‌های وکلا قرار گرفته بود.

 

ارسال نظر