تسخیر خانه اندیشمندان علوم انسانی توسط عوامل شهرداری

۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۱:۱۸:۵۶
کد خبر: ۲۰۹۹۲۶

شهرداری تهران خواستار تخلیه خانه‌ اندیشمندان علوم انسانی و تحویل آن به شهرداری شده است. 

یکی از مسوولان خانه اندیشمندان علوم انسانی واقع در پارک ورشو که نمی‌خواهد نامی از او برده شود، در گفت‌وگو با ایسنا ماجرا را اینگونه تعریف می‌کند: روز سه‌شنبه، ۱۳ تیرماه گروهی با حضور مهدی صادقی کجانی، مدیرکل دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به خانه ‌اندیشمندان آمده و با علی‌اصغر قاسمی، رییس خانه اندیشمندان علوم انسانی صحبت کردند.

سپس نیروهای اجرایی شهرداری تهران آمدند و بدون داشتن حکم قضایی و با دستور شفاهی شهردار تهران گفتند بایستی ساختمان را تخلیه کنید؛ بعد نیروهای سد معبر نگهبانان ما را در خانه اندیشمندان عوض کردند، همچنین قفل درها را نیز عوض کردند. او می‌افزاید: ما برنامه در حال اجرا داشتیم که ساعت ۱۰ شب تمام می‌شد؛ آنها به نیروهایشان گفتند بعد از اتمام برنامه، درها را ببندید. چند نفر از اعضای خانه اندیشمندان تصمیم گرفتند در ساختمان بمانند.

ما در ساختمان ماندیم و نیروهای شهرداری نیز همچنان در ساختمان هستند.  به گفته او، هیچ دلیلی برای تخلیه ساختمان به آنها ارایه نشده است، اینکه برنامه‌ها مشکلی داشته یا هر چیزی دیگری، فقط می‌گویند ساختمان برای شهرداری است و باید پس بدهید. او یادآور می‌شود: این ساختمان در دوره آقای قالیباف، طبق قرارداد حبس مطلق به خانه اندیشمندان واگذار شده است. حالا مسوولان شهرداری خواهان تحویل ساختمان بدون هیچ حکم قضایی و فقط با دستور شفاهی از دفتر شهردار هستند.

حالا استادان علوم انسانی از جمله علی‌اصغر قاسمی با مدیرکل دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران صحبت می‌کنند تا یا برای ادامه کار توافق کنند یا اقدام قضایی صورت بگیرد. در معرفی خانه اندیشمندان علوم انسانی آمده است: خانه اندیشمندان علوم انسانی ۱۲ سال پیش در محل پارک ورشو تهران به منظور همفکری و همراهی اندیشمندان در حوزه‌های مختلف علمی ایجاد شده و تاکنون برنامه‌های زیادی در حوزه علوم انسانی برگزار کرده و برای بیش از ۲۰۰ شخصیت علمی و فرهنگی کشور آیین نکوداشت و بزرگداشت داشته است.

 

ارسال نظر