ایران بهشتی برای سرمایه گذاری و تولید است

۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۱۵:۲۸:۱۵
کد خبر: ۲۰۸۸۵۵
ایران بهشتی برای سرمایه گذاری و تولید است

حجت اله عبدالملکی روز چهارشنبه، ۳۱ خرداد، در جشن بین المللی ثبت ژئوپارک ارس، اظهار کرد: ثبت این ژئوپارک حاصل ۵۰۰ ساعت کار کارشناسی طی ۱۰ سال گذشته است. امروز از همه دوستداران کره زمین در کشورهای مختلف برای حضور در ارس دعوت می‌کنیم تا بر روی این میراث بزرگ جهانی که ۴۰۰ میلیون سال اتفاقات زمین شناختی در آن ثبت شده، مطالعه کنند. 

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به شرایط سه گانه داشتن ظرفیت، معرفی ظرفیت و بهره برداری از ظرفیت، گفت: ظرفیت‌های بسیار فراوانی در ایران داریم اما در بحث معرفی آن‌ها ضعیف عمل کردیم و شناخته شده نیستند و در نتیجه بهره برداری از آن‌ها هم انجام نمی‌گیرد. 

وی افزود: زیرساخت‌های تولید در کشور بسیار متنوع و مطلوب است. طی ۴۴ سال گذشته زیرساخت‌های تولید در کشور به صورت انفجاری رشد و پیشرفت کرده است. شبکه گسترده لجستیک، خطوط راه آهن، بنادر، شبکه جاده‌ای و ... داریم که دسترسی به دورترین روستاها را دارند.

عبدالملکی با بیان این‌که ایران وسیع با زیرساخت‌های قوی داریم، گفت: ایران، سه برابر فرانسه وسعت داشته و شبکه علم و دانش و فناوری کم نظیر دارد. کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های تخصصی و مرجع در اختیار بخش تولید کشور است.

وی با اشاره به دسترسی بسیار عالی کشور به بازار، افزود: ایران با ۸۵ میلیون نفر جمعیت و ۵۰۰ میلیارد یورو مصرف در سال، وجود ۱۵ کشور همسایه با بیش از ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت، قرارگرفتن در حاشیه آب‌های آزاد و دسترسی به اقیانوس‌ها و تمامی بازارهای جهانی ویژگی‌های برجسته‌ای دارد.

وی با بیان این‌که مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، بهشتی برای سرمایه گذاری و تولید است، اظهار کرد: تمامی ظرفیت‌های گفته شده به همراه مشوق‌های قانونی برای ارتقای سودآوری در این مناطق وجود دارد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد با دعوت از تمامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی، گفت: امسال برای اولین بار بسته‌های سرمایه گذاری تهیه کردیم که دارای مطالعات امکان سنجی اقتصادی، فراهم سازی زیرساخت‌های مربوطه و صدور مجوزهای لازم هستند و سرمایه گذاران می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند.

وی افزود: بیش از ۶۰۰ بسته سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از ۳۲۰ همت معادل شش میلیارد یورو در وبسایت دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد وجود دارد.

ارسال نظر