ضرورت حضور نظام مهندسی در تخریب بناهای غیرمجاز

فرماندار تهران بر ضرورت حضور جدی سازمان نظام مهندسی در فرآیند قلع بناهای غیرمجاز تأکید کرد.

۱۴۰۲/۰۶/۱۲ ۰۱:۱۹:۴۲
| | |

فرماندار تهران بر ضرورت حضور جدی سازمان نظام مهندسی در فرآیند قلع بناهای غیرمجاز تأکید کرد.

به گزارش فارس، احمد قیومی فرماندار تهران به ضرورت حضور جدی سازمان نظام مهندسی در فرآیند قلع بناهای غیرمجاز تأکید کرد و اظهار داشت: در موضوع تخریب‌ها نظر ما این است که سازمان نظام مهندسی کشور در مواردی که حکم قضایی به تخریب داده می‌شود، باید مسوولیت قبول کند و حضور جدی در تخریب‌ها داشته باشد و شهرداری نیز باید از این ظرفیت خوب مهندسی موجود در کشور بهره بگیرد.

وی گفت: قطعا با این روند مشکلات حل و فصل می‌شود و دیگر شاهد بروز اتفاقات تلخی نخواهیم بود. قیومی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز در سطح شهرستان تهران نیز گفت: شهرداری تهران در دو سال اخیر در حوزه‌هایی در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز قدرتمند عمل کرده و تلاش کرده که این ساخت و سازها شکل نگیرد، البته به صورت کلی اشتباهاتی نیز وجود داشته، در داخل شهر تهران و در محدوده خلازیر ساختمان‌های مرتفعی ساخته شده‌اند که بعضا با بتن ساخته شده که ساخت این بناها زمان زیادی را می‌برد.

وی اضافه کرد: سوالی که وجود دارد این است که قطعا سهل انگاری‌هایی رخ داده است، اما قوانین در طول زمان تغییر کرده و فردی که دست به ساخت و ساز غیرمجاز می‌زند از مجرم به متخلف تغییر کرده که همین امر باعث شده روند رسیدگی زمان بر شود و در همین فاصله ساخت و سازهای غیرمجاز شکل بگیرد، لذا تغییر رویکرد از تخلف به جرم انگاری کیفری ضروری به نظر می‌رسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها