ایرانشهر

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از تاخیر سه ساعته پرواز شیراز - تهران به دلیل وجود بیمار اعصاب و روان خبر داد.

۱۴۰۱/۱۰/۰۱ ۰۰:۳۵:۱۹
| | |

علت عجیب تأخیر در پرواز شیراز- تهران

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس از تاخیر سه ساعته پرواز شیراز - تهران به دلیل وجود بیمار اعصاب و روان خبر داد. غلامرضا کریم‌آقایی در گفت‌وگو با تسنیم در شیراز، اظهار کرد: پرواز شیراز به تهران شرکت هواپیمایی سپهران که ساعت 9 و 25 دقیقه صبح چهارشنبه طبق برنامه زمانبندی باید فرودگاه شیراز را به مقصد تهران ترک می‌کرد به دلیل وجود مسافر بیمار اعصاب و روان با سه ساعت تاخیر انجام شد. وی با اشاره به اینکه این افراد سه نفر بوده و در حال ایجاد اخلال در پرواز بودند افزود: به دلیل رعایت الزامات امنیتی، پرواز به تاخیر افتاد و مشکل اعصاب و روان آنها از سوی اورژانس تایید شد. مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس گفت: فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز پس از مهرآباد تهران و مشهد سومین فرودگاه پرترافیک کشور است.

اولین قرارداد ریلی ایران و افغانستان امضا شد

اولین قرارداد حمل و نقل ریلی میان جمهوری اسلامی ایران و کشور افغانستان با مساعدت نمایندگی ویژه رییس‌جمهور در امور افغانستان به امضا  رسید. به گزارش ایسنا، مصطفی رضایی مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان در این زمینه اظهار کرد: پروژه راه‌آهن خواف – هرات پروژه‌ای است که تا عمق ۶۵ کیلومتری افغانستان اجرای آن به عهده جمهوری اسلامی ایران است در واقع فارغ از اینکه حاکمیت افغانستان جمهوری باشد یا امارت اسلامی تعهد جمهوری اسلامی به کشور افغانستان است تا آن مرحله را تکمیل کند. وی همچنین بیان کرد: پس از ناآرامی‌هایی که در افغانستان اتفاق افتاد خطوط ریلی صدمات زیادی دید و طی شش ماهه گذشته مذاکراتی توسط کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان به دستور آقای کاظمی قمی انجام و توافق شد تا کنسرسیوم تعهدات ریلی ایران به افغانستان را انجام دهد. رضایی ادامه داد: در واقع سه تفاهم‌نامه نهایی شد که یکی مربوط به قرارداد تکمیل قطعه ۳ با راه‌آهن افغانستان بود، دیگری انعقاد اولین قرارداد حمل و نقل ریلی بین ایران و افغانستان و مورد سوم هم پیشنهاد سرمایه‌گذاری ایران و اعلام آمادگی کنسرسیوم ریلی افغانستان برای زیرساخت‌های ریلی بود که در این جلسه ارایه شد. مدیرعامل کنسرسیوم توسعه ریلی افغانستان اضافه کرد: در واقع بخش خصوصی جمهوری اسلامی ایران متقاضی سرمایه‌گذاری در خطوط راه‌آهن افغانستان است و پیشنهادی که ارایه دادیم از منطقه روزنک تا هرات است که امیدواریم تا شش ماه آینده به بهره‌برداری عملیاتی برسد. وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری کاملا با طرف ایرانی در فاز اول ۱۵۰ میلیارد تومان، در فاز دوم ۴۲ میلیون دلار برای قطعه چهارم و در فاز سوم هم دو میلیارد دلار برای راه‌آهن هرات – مزارشریف است در واقع به ازای این اقدامات سرمایه‌گذاری معدن در اختیار کنسرسیون قرار می‌گیرد.

هشدار نارنجی بارش برف و باران در ۱۰ استان

سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و باران در ۱۰ استان هشدار داد. به گزارش ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار نارنجی‌رنگ نسبت به بارش باران در مناطق گرمسیر با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در مناطق سردسیر بارش برف هشدار داد. این وضعیت در روز پنجشنبه (اول دی‌ماه) در ایلام، خوزستان، لرستان، نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری، روز جمعه (۲ دی‌ماه) در خوزستان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی و غربی فارس و شنبه (۳ دی‌ماه) در ایلام، لرستان، خوزستان، بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب اصفهان، جنوب همدان، جنوب کرمانشاه مورد انتظار است. براثر این مخاطرات احتمال خسارت به محصولات و ادوات کشاورزی وجود دارد. سازمان هواشناسی تسریع در کشت‌های تاخیری گندم در مناطق سرد استان اصفهان، آخرین زمان کاشت محصولات دیم پاییزه (گندم، جو، گلرنگ و ...) تا پایان آذر در مناطق گرم استان لرستان، تسریع در برداشت چغندرقند و انتقال سریع به کارخانه در استان لرستان، تسریع در برداشت مزارع ذرت و نیشکر باقیمانده در استان خوزستان را توصیه می‌کند. این سازمان برای مناطق سردسیر قطع آبیاری در باغاتی که محصول آنها برداشت شده با توجه به بارندگی و سردی هوا، کنترل، بررسی و بازدید ضدیخ در رادیاتور ماشین‌آلات کشاورزی، موتورهای چاه آب و تخلیه محتویات داخل سمپاش‌ها، تسریع در جمع‌آوری لوله‌ها و تجهیزات آبیاری تحت فشار و انتقال ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی به مکان‌های مسقف، انتقال دام‌ها به اماکن سرپوشیده و حفاظت از بره‌ها و گوساله‌های تازه متولد شده در مقابل سرما و سوز باد را توصیه می‌کند. همچنین اجتناب از توقف عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، حفاظت از کندوهای زنبور عسل در برابر بارندگی و سرما با استفاده از پوشش‌های مناسب و انتقال کندوها به مکان‌های امن و دور از جریان روان‌آب‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، عدم محلول پاشی و سمپاشی باغات و مزارع با توجه به بارش‌های پیش رو، تسریع در استفاده از کودهای مغذی قبل از شروع بارش، بستن دریچه‌ها و منافذ پوشش گلخانه و دوپوش کردن جداره پایینی گلخانه‌ها جهت جلوگیری از نفوذ سرما و بارندگی توصیه می‌شود. بر اساس این گزارش، در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسوول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها