ویژه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در نشست خبری به مناسبت روز ایمنی حمل و نقل در جمع خبرنگاران استان مرکزی به تشریح اقدامات بعمل آمده

۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ۰۲:۲۶:۴۰
| | |

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی  خواستار شد  هم افزایی اهالی رسانه

برای تبیین فرهنگ ایمنی و ترافیک در استان مرکزی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در نشست خبری به مناسبت روز ایمنی حمل و نقل در جمع خبرنگاران استان مرکزی به تشریح اقدامات بعمل آمده در راستای ارتقای ایمنی راه‌ها در سال ۱۴۰۰ و بیان برنامه‌های اجرایی برای ایمن‌سازی محورهای مواصلاتی استان در سال جاری پرداخت.  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از استان مرکزی، «مهرداد جهانی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی» در نشست خبری به مناسبت روز ایمنی حمل و نقل در جمع خبرنگاران استان مرکزی ضمن تشریح اقدامات انجام شده برای ارتقای ایمنی در سطح راه‌های استان در سال ۱۴۰۰ و بیان برنامه‌های هدف در سال جاری بر هم‌افزایی اصحاب رسانه در زمینه ارتقای فرهنگ ایمنی و ترافیک تأکید کرد. وی بیشترین علت تصادفات جاده‌ای را عامل انسانی برشمرد و افزود: باید همسو با اقدامات فیزیکی برای افزایش ضریب ایمنی در سطح راه‌ها، اقدامات بنیادینی برای ارتقای فرهنگ ایمنی و ترافیک در لایه‌های مختلف جامعه به انجام رساند. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در همین راستا با اشاره به تلاش مستمر کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف مهندسی راه، امور فرهنگی و اجتماعی، ارتباطات عمومی و آموزش فرهنگ ایمنی و ترافیک خاطرنشان کرد: تولید محتواهای فرهنگی با محوریت آگاه‌سازی عمومی در قالب رسالت اجتماعی، اطلاع‌رسانی مستمر با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، رسانه‌ و بیلبوردهای تبلیغاتی و برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف را از جمله اقدامات شاخص بعمل آمده در حوزه فعالیتهای زیرساختی عنوان کرد. وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های آموزش کودکان در مدارس، اجرای طرح ارتقای ایمنی برای راکبین موتورسیکلت، وانت بارها و ادوات کشاورزی در روستاها، اهدای کلاه ایمنی رایگان به موتورسواران، برگزاری دوره‌های آموزشی برای رانندگان و برگزاری آزمونهای متمرکز بدو خدمت رانندگان، تولید و پخش برنامه‌های مشارکتی با صدا و سیمای استان از مهم‌ترین اقداماتی است که بصورت مستمر توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در راستای ارتقای فرهنگ ایمنی و ترافیک انجام می‌شود. جهانی در ادامه از تلاش شبانه‌روزی راهداران برای برقراری ترددی ایمن و تأمین آرامش برای کاربران جاده‌ای در شبکه راه‌های ارتباطی استان خبر داد و افزود: ۳۸۰ نفر راننده و راهدار در استان مرکزی بصورت شبانه روزی در تلاشند تا مسافرین جاده‌ای بسلامت به مقصد خود برسند. وی در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۰ پرداخت و به برنامه‌های هدف در سال جاری برای مدیریت هوشمند راه‌ها، ارتقای ایمنی و روکش آسفالت و توسعه ابنیه فنی راه‌ها اشاره کرد. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از اختصاص یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهسازی جاده اراک-بروجرد در سال جاری خبر داد و گفت: عملیات لکه‌گیری در برخی از نقاط این جاده‌ سال گذشته در قالب دو قرارداد به مبلغ ۴۵۰ میلیارد ریال انجام شده و امید است با اختصاص این اعتبارات روکش آسفالت این جاده در سال جاری عملیاتی شود. وی یادآور شد: این استان از نظر برخورداری از راه‌های روستایی آسفالته در زمره استان‌های برتر کشور است و میزان برخورداری راه‌های روستایی در این استان بالاتر از میانگین کشوری است. جهانی ادامه داد: ۶۸ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد آسفالت در استان مرکزی وجود دارد و با تخصیص اعتبار آسفالت این راه‌ها در دستور کار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قرار دارد.

گام جدید فولادمبارکه  در عرصه ایجاد اشتغال

 رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی، سال 1401 را «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» عنوان کردند. اشتغال‌آفرینی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های رشد اقتصادی است و بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه با کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار حل می‌شود. بنابراین دولتمردان و بنگاه‌های اقتصادی باید بنا به شرایط و موقعیت خود برای ایجاد اشتغال تلاش کنند. در حال حاضر یکی از بنگاه‌ها موفق در عرصه تولید و اشتغال‌آفرینی شرکت فولاد مبارکه بوده است. فولاد مبارکه به عنوان بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی کشور که از آن به عنوان الگوی ملی بنگاه‌داری یاد می‌شود، درصدد تحقق اشتغال پایدار در کشور است و این مهم را بزرگ‌ترین مسوولیت اجتماعی خود می‌داند که در همین راستا با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در مرحله اول، 12 هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در سراسر کشور ایجاد خواهد کرد. فولاد مبارکه برنامه‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری جهت احداث نیروگاه‌های خورشیدی نیروگاه بادی و بسیاری از موارد دیگر را در دستور کار خود قرار داده است. این اقدام برای کشور بسیار مسرت بخش است و باید سایر بنگاه‌های اقتصادی نیز در سالی که مزین به نام «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» است با الگو‌برداری از بنگاه‌های اقتصادی موفق علاوه بر افزایش تولید در راستای اشتغال آفرینی نیز گام بردارند. این امر علاوه بر حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی باعث ایجاد انگیزه در جوانان و استفاده از ظرفیت‌های جوانان خلاق خواهد شد. خوشبختانه شرکت فولاد مبارکه با جذب جوانان خلاق باعث کاهش واردات و بومی‌سازی بسیاری از قطعات فولاد‌سازی شده است که جا دارد مسوولان نیز در این راستا شرکت‌های همچون فولاد مبارکه را حمایت کرده و آن را از حاشیه‌سازی دوری کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها