تشریح ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه مراسم تحلیف

روز پنجشنبه مراسم تحلیف سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.

تشریح ممنوعیت‌های ترافیکی ویژه مراسم تحلیف
۱۴۰۰/۰۵/۱۳ ۲۳:۰۰:۰۰
| | |

روز پنجشنبه مراسم تحلیف سید ابراهیم رییسی به عنوان رییس‌جمهوری اسلامی ایران در مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود. مراسمی که به دلیل حضور مقامات مختلف کشوری و بین‌المللی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و از این رو پلیس نیز تمهیدات خاصی برای آن در نظر گرفته است. یکی از این تمهیدات درحوزه ترافیکی است که رییس پلیس راهور ناجا آن را تشریح کرده است.

سردار محمدحسین حمیدی، درباره تمهیدات ترافیکی پلیس برای برگزاری مراسم تحلیف ریاست‌جمهوری گفت: این تمهیدات در چند بخش انجام می‌شود. یکی از این موارد مربوط به پارک وسایل نقلیه در اطراف محل برگزاری مراسم است. محدودیت‌هایی که از شب قبل از برگزاری مراسم آغاز شده و تا پایان مراسم تحلیف ادامه خواهد داشت. بر این اساس از ساعت ۲۴ امشب چهارشنبه پلیس راهور تهران بزرگ اقدام به پاکسازی معابر اطراف مجلس شورای اسلامی خواهد کرد.

او با بیان اینکه در این محدوده تیم‌های گشتی به همراه جرثقیل خودروهای پارک شده را جابه‌جا خواهند کرد، گفت: از این رو رانندگانی که خودروهای خود را از سمت جنوب از خیابان امیرکبیر به سمت شمال از خیابان شهید دیالمه، تقاطع سرچشمه، خیابان ملت و تقاطع اکباتان ملت، ازسمت شرق نیز ازخیابان مجاهدین اسلام از تقاطع خیابان ایران به سمت غرب پارک کرده‌اند باید نسبت به جابه‌جایی خودروی خود اقدام کنند.

حمیدی افزود: همچنین از سمت غرب در خیابان جمهوری از تقاطع سعدی به سمت شرق اعمال محدودیت صورت خواهد گرفت و از سمت شمال از تقاطع فخر آباد نیز اعمال محدودیت انجام خواهد گرفت از این رو شهروندان در این محدوده نیز نباید خودروی خود را پارک کنند. رییس پلیس راهور ناجا از بسته شدن تمام فرعی‌ها و معابر منتهی اطراف مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: دومین بخش از تمهیدات ترافیکی منع تردد در برخی از معابر منتهی به مجلس شورای اسلامی است و در همین راستا نیز تمام فرعی‌های منتهی به مجلس شورای اسلامی و تمامی محدوده‌های اعلامی از ساعت ۲۴ امشب تا پایان مراسم مسدود خواهند بود.

به گفته وی تمام کوچه‌ها و خیابان‌های فرعی منتهی به خیابان مجاهدین حدفاصل خیابان ایران تا مصطفی خمینی کاملا مسدود خواهد شد که مسیر جایگزین این محدوده از طریق خیابان دماوند و انقلاب صورت خواهد گرفت.

حمیدی اضافه کرد: همچنین از سمت جنوب از خیابان امیرکبیر به سمت شمال از خیابان شهید دیالمه، تقاطع سرچشمه، خیابان ملت و تقاطع اکباتان ملت و از سمت شمال از تقاطع فخر آباد اعمال محدودیت خواهد شد. از سمت غرب نیز در خیابان جمهوری از تقاطع سعدی به سمت شرق اعمال محدودیت صورت خواهد گرفت و ازسمت شرق نیز ازخیابان مجاهدین اسلام از تقاطع خیابان ایران به سمت غرب محدودیت اعمال خواهد شد .

او در مورد تردد اتوبوس‌های شرکت واحد نیز گفت: در روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ماه تردد اتوبوس‌ها در معابر اطراف مجلس شورای اسلامی نیز از مسیرهای دیگرصورت خواهد گرفت و بر این اساس تردد اتوبوس‌های شرکت واحد در طول خیابان جمهوری و طول خیابان مصطفی خمینی وجود نخواهد داشت و مسوولان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با هماهنگی‌هایی که با پلیس راهور تهران بزرگ به‌عمل آورده‌اند، از مسیر‌های جایگزین استفاده خواهند کرد .

حمیدی افزود: بر این اساس اتوبوس‌هایی که در طول خیابان جمهوری از میدان جمهوری به سمت شرق تردد می‌کنند نهایتا تا چهارراه استامبول ادامه مسیر داده و در ادامه در این تقاطع به سمت جنوب و شمال می‌توانند گردش و ادامه مسیر دهند و اتوبوس‌هایی که در طول خیابان مصطفی خمینی در حال تردد هستند از مسیر جایگزین استفاده خواهند کرد .

به گفته رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ایستگاه مترو بهارستان نیز در روز پنجشنبه کلا تعطیل خواهد بود و خدمات رسانی ندارد. همچنین پمپ بنزین‌های اطراف مجلس شورای اسلامی، طول خیابان مصطفی خمینی نیز در روز مراسم تحلیف از ابتدای وقت تا پایان مراسم تعطیل خواهند بود و سرویس دهی نخواهند داشت.

او افزود: بر همین اساس تردد کامیونت‌ها، وانت بارها، وانت بارهای مسقف و کامیون‌ها در طول روز پنجشنبه از ابتدای وقت تا پایان مراسم ممنوع خواهد بود و ترددی صورت نخواهد پذیرفت و تردد همه کامیون‌ها از امشب در همه سطح شهر تهران به جز کمربندی ممنوع خواهد بود.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: انجام فعالیت‌های عمرانی امروز چهارشنبه و فردا پنجشنبه در کل سطح شهر تهران به ویژه در معابر اصلی و بزرگراهی ممنوع و پلیس راهور اجازه انجام عملیات عمرانی و حفاری و روکش آسفالت را نخواهد داد. او در پایان از همه شهروندان خواست در زمان اجرای محدودیت‌ها یعنی از ساعت ۱۳ روز پنجشنبه در اطراف مجلس و معابر پیرامونی شامل خیابان جمهوری – مصطفی خمینی – ابن سینا – مجاهدین اسلام تردد نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران