عوارض خروج از کشور برای هر زائر اربعین چقدر است؟

زائران اربعین طبق قانون بودجه ۱۴۰۲ در صورت انجام سفر زمینی، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند.

عوارض خروج از کشور برای هر زائر اربعین چقدر است؟
۱۴۰۲/۰۵/۲۸ ۲۳:۲۵:۰۰
| | |

طبق قانون بودجه سال جاری، عوارض خروج از کشور زائران عتبات عالیات که از مرزهای زمینی به مقصد کشور عراق از ایران خارج می‌شوند 15 هزار تومان و زائرانی که از مرزهای هوایی خارج می‌شوند 45 هزار تومان است.

به گزارش تسنیم، بر اساس قانون ابلاغی، زائران اربعین که مطابق تاریخ تعیین‌شده در این قانون، از مرزهای زمینی به مقصد عراق از کشور خارج شوند، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند.

رئیس اداره مهاجرت و گذرنامه انتظامی استان کرمانشاه در همین ارتباط گفته است: تمام زائرین ایرانی که در ایام اربعین حسینی (ع) و در بازه زمانی اول تا 25 صفر (27 مرداد تا 20 شهریور) از مرزهای زمینی دخیل در عملیات اربعین حسینی (ع) از کشور خارج می‌شوند، از پرداخت عوارض خروج مسافری معاف هستند.

به گفته سرهنگ جلیل شکری، معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور صرفاً مربوط به مرزهای زمینی می‌باشد و افرادی که از طریق پروازهای هوایی اقدام به سفر می کنند باید عوارض خود را پرداخت نمایند.

جدول عوارض خروجی از کشور

براساس قانون بودجه 1402 نرخ عوارض خروج برای مسافران در نوبت اول 400 هزار تومان است، که برای سفر دوم این میزان 50 درصد (600 هزار تومان) و در سفرهای سوم و بیشتر به میزان 100 درصد (800 هزار تومان) افزایش خواهد یافت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها