کشور دوباره تعطیل می‌شود؟

سخنگوی وزیر بهداشت در پاسخ به این سوال که آیا امکان تعطیلی مجدد ادارات به دلیل گرما وجود دارد؟ گفت: اگر دمای هوا از دامنه مشخصی بالاتر رود باز هم پیشنهاد تعطیلی مطرح خواهد بود.

کشور دوباره تعطیل می‌شود؟
۱۴۰۲/۰۵/۱۱ ۱۵:۰۰:۴۳
| | |

پدرام پاک‌آیین، سخنگوی وزیر بهداشت گفت: در ۲ تا ۳ هفته گذشته افزایش ۱۰ درصدی مراجعه بیماران قلبی و  فشار خون را شاهد بودیم که بی ارتباط  با افزایش دمای هوا  نبود؛ وزارت بهداشت پیشنهاد تعطیلی کشور را به هیأت دولت داد و دولت هم این تعطیلی را تصویب کرد.

به گزارش تجارت نیوز، وی افزود: این تعطیلی اقدامی پیشگیرانه است زیرا تاثیر افزایش دما بر سلامت مردم به خصوص سالمندان، کودکان، افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و مادران باردار می‌تواند مخاطره آمیز باشد.

پاک‌آیین اظهار داشت: پیش‌بینی هواشناسی این بود که افزایش دما خواهیم داشت و جمع‌بندی ما در وزارت بهداشت این بود که با تعطیلی می‌توان از افزایش گرمازدگی و آسیب به سلامت مردم جلوگیری کرد. بدیهی است اگر دمای هوا از حد مشخصی بالاتر رود، اصلی‌ترین راهکار حفظ سلامت مردم این است که تعطیلی داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان تعطیلی مجدد ادارات به دلیل گرما وجود دارد؟ گفت: بله اگر دمای هوا از دامنه مشخصی بالاتر رود؛ به طوری که برای سلامت مردم مخاطره‌آمیز باشد، باز هم پیشنهاد تعطیلی مطرح خواهد بود. به همه مراکز درمانی به‌رغم تعطیلی این سه روز برای پذیرش بیماران به ویژه بیماران گرمازده آماده‌باش دادیم.(ایرنا)ب

سخنگوی دولت روز گذشته اعلام کرد که با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری، به منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سراسر کشور موافقت کرده است. در این ۲ روز بانک‌ها نیز فعالیتی نخواهند داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

نظرسنجی

از نظر شما اضافه شدن کدام روز به طرح تعطیلات دو روزه آخر هفته مناسب‌تر است؟

خواندنی ها

دیگر اخبار