معلمان بازنشسته چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟

اعمال رتبه بندی برای ۱۹۴ هزار معلم بازنشسته سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ به ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تا قبل از شهریور، رتبه بندی معلمان بازنشسته به سرانجام می‌رسد.

معلمان بازنشسته چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟
۱۴۰۲/۰۴/۲۴ ۱۶:۳۰:۴۵
| | |

مجتبی هاشمی مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره صدور احکام رتبه‌بندی معلمان بازنشسته اظهار کرد: رتبه افراد بازنشسته همانند معلمان شاغل محاسبه و احکام آنها صادر شده است، تعدادی از معلمان بازنشسته نسبت به رتبه تعیین شده اعتراض داشتند که در مرحله رسیدگی به اعتراضات هستیم و در بررسی اعتراضات رتبه‌بندی، افراد بازنشسته در اولویت هستند.

به گزارش تسنیم، وی افزود: در حوزه اجرا باید هماهنگی میان وزارت آموزش و پرورش و سازمان بازنشستگی اتفاق بیفتد تا برخی مشکلات قانونی موجود رفع شود، تا جایی که مطلع هستم، معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری موضوع است و چند جلسه میان آنها و سازمان بازنشستگی برگزار شده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکل موجود به لحاظ رویه‌های قانونی و محاسبه یک روز بیشتری است که برای بازنشسته‌ها وجود دارد چون طبق قانون تاریخ اجرای رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ است اما معلمان از اول مهر بازنشسته شدند.

سنوات خدمت و مدرک تحصیلی نهایتاً ۱۴۰ امتیاز دارد

به گفته هاشمی، در قانون رتبه‌بندی معلمان ۱۰۰۰ امتیاز مشخص شده است و افراد در ۴ شایستگی عمومی، تخصصی، حرفه‌ای و تجربه سنجیده می‌شوند و هر کدام از شایستگی‌ها حداقل و حداکثر امتیاز دارد. امتیاز سنوات خدمت و مدرک تحصیلی در مجموع ۱۴۰ است یعنی اگر فردی بالاترین سنوات خدمت و مدرک تحصیلی را داشته باشد در نهایت ۱۴۰ امتیاز دریافت می‌کند و باید ۸۶۰ امتیاز باقی مانده را از سایر معیارها کسب کند.

صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ تا چند هفته آینده

رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش نیز اخیراً گفته است: صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ با اِعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد، این کار به حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که تامین شد.

با این حال نعمت‌الله ترکی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری درباره رتبه‌بندی معلمان بازنشسته گفت: طبق قانون، رتبه‌بندی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرا شد و ۶۴۱ هزار نفر از معلمان شاغل مشمول رتبه‌بندی شدند و اگر فردی در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ بازنشسته شد نیز مشمول رتبه‌بندی است.

وی افزود: منابع مالی برای اجرای رتبه‌بندی ۶۴۱ هزار نفر از معلمان شاغل باید تأمین می‌شد اما طبق اطلاعی که ما داریم، آموزش و پرورش در سال ۱۴۰۱ رتبه‌بندی را به صورت علی الحساب پرداخت کرده یا اگر به صورت کامل پرداخت شده باشد، کسورات را به حساب صندوق بازنشستگی واریز نکرده‌اند، در یک ماه گذشته جلساتی را با وزارت آموزش و پرورش و سازمان و بودجه برگزار کردیم.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

نظرسنجی

از نظر شما اضافه شدن کدام روز به طرح تعطیلات دو روزه آخر هفته مناسب‌تر است؟

خواندنی ها

دیگر اخبار