علی صالح‌آبادی استعفا داد/ فرزین، رئیس کل بانک مرکزی شد

محمدرضا فرزین با رأی اعتماد هیات دولت رئیس کل بانک مرکزی شد.

علی صالح‌آبادی استعفا داد/ فرزین، رئیس کل بانک مرکزی شد
۱۴۰۱/۱۰/۰۸ ۱۷:۵۰:۲۲
| | |

با رأی اعتماد هیات دولت، محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی شد.

به گزارش ایسنا، مصطفی قمری وفا - سخنگوی بانک مرکزی - اعلام کرد که هیات دولت با استعفای صالح‌آبادی از ریاست بانک مرکزی موافقت کرد. 

همچنین طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت، در جلسه امروز هیات دولت که به ریاست سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، «محمدرضا فرزین» به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی از هیات وزیران رأی اعتماد گرفت.

در این جلسه، رئیسی با تأکید بر سیاست دولت مبنی بر مدیریت نرخ ارز به رئیس کل جدید بانک مرکزی توصیه کرد از همفکری و مشورت همه افراد صاحب‌نظر استفاده کند.

او با اشاره به ضرورت هماهنگی کامل تیم اقتصادی دولت، نسبت به اجرای دقیق سیاست‌های اقتصادی جهت ثبات نرخ ارز، کاهش تورم و نظارت جدی بر عملکرد بانک ها تأکید کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به تلاش‌های همه جانبه دشمن برای ایجاد بی‌ثباتی در کشور خاطرنشان کرد: سیاست‌های هماهنگ و اقدامات منسجم دولت با همراهی همه دستگاه ها، کمک نخبگان اقتصادی و همراهی مردم فهیم کشورمان همچون گذشته به ناکامی توطئه‌های دشمنان منجر خواهد شد.

در این جلسه از تلاش های علی صالح‌آبادی در دوره تصدی ریاست کل بانک مرکزی تقدیر و با استعفای او موافقت شد.

گفتنی است؛ مدیرعاملی بانک ملی (از آبان ۱۴۰۰)، رییس هیئت مدیره بانک کارآفرین از سال ۱۳۹۲ و مدیرعامل این بانک در سال های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰، عضو حقیقی شورای پول و اعتبار به‌ عنوان نماینده رئیس‌جمهور، عضو هیئت مدیره بانک کشاورزی، دبیر کارگروه طرح تحول نظام بانکی و دبیر کارگروه ارزش‌گذاری پول ملی از جمله سوابق محمدرضا فرزین- رئیس کل بانک مرکزی- در حوزه پولی و بانکی در سال های گذشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها