ترمز قیمت نفت کشیده شد

قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر نگرانی نسبت به احتمال افزایش بیشتر نرخهای بهره در امریکا که ممکن است تقاضا برای سوخت را متاثر کند و همچنین نزدیک شدن یک توفان گرمسیری به منطقه گلف کاست امریکا، تغییر چندانی نداشت.

ترمز قیمت نفت کشیده شد
۱۴۰۲/۰۶/۰۸ ۰۱:۰۱:۳۴
| | |

قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه تحت تاثیر نگرانی نسبت به احتمال افزایش بیشتر نرخهای بهره در امریکا که ممکن است تقاضا برای سوخت را متاثر کند و همچنین نزدیک شدن یک توفان گرمسیری به منطقه گلف کاست امریکا، تغییر چندانی نداشت.

بهای معاملات نفت برنت ثابت بود و در ۸۴ دلار و۴۲ سنت در هر بشکه ایستاد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت امریکا با دو سنت کاهش، به ۸۰ دلار و هشت سنت در هر بشکه رسید. سرمایه‌گذاران منتظر انتشار اطلاعات اقتصادی مهم امریکا در اواخر هفته جاری به منظور کمک به ارزیابی روند نرخ بهره در سال میلادی جاری و آینده، هستند. جروم پاول، رییس فدرال رزرو، روز جمعه گفت که بانک مرکزی امریکا ممکن است لازم باشد برای مهار تورم، نرخ بهره را به میزان بیشتری افزایش دهد.

ابزار «دیده‌بان فدرال» رفینیتیو نشان داد که بازارها احتمال ۸۰ درصدی می‌دهند که بانک مرکزی در ماه آینده در نرخهای بهره تغییری ندهد، اما احتمال افزایش نرخ بهره در نوامبر در حال حاضر حدود ۵۶ درصد است. لئون لی، تحلیلگر شرکت »سی‌ام سی مارکتس» در این باره گفت: ممکن است در مقطع فعلی، حفظ روند صعودی قوی جولای، برای قیمت نفت دشوار باشد. اقتصادهای امریکا و اروپا در سه ماهه چهارم، با فشار نزولی روبرو خواهند شد مگر اینکه افزایش نرخ بهره به اوج خود برسد. بنابراین، ممکن است نگرانی نسبت به وضعیت تقاضا وجود داشته باشد که قیمت نفت را تحت فشار کاهشی قرار می‌دهد و اقتصاد چین هنوز بهبود قابل توجهی را مشاهده نکرده است. قیمت نفت ممکن است در این مقطع نوسانی بماند و افزایش بیشتر در آینده، ممکن است مستلزم بهبود آمار اقتصادی چین باشد.

روند احیای اقتصادی چین در پی وخامت رکود بخش املاک، هزینه ضعیف مصرف‌کننده و افت رشد اعتبار، ضعیف شده و پکن را واداشته است نرخ سیاست کلیدی خود را برای تقویت فعالیت اقتصادی، کاهش دهد تحلیلگران بانک ملی استرالیا در یادداشتی نوشتند: هر چند قیمت نفت از آغاز سه ماهه سوم سال میلادی جاری تحت تاثیر کاهش تولید اوپک پلاس، رشد کرده و نفت برنت حدود ۱۲ درصد و وست تگزاس اینترمدیت، ۱۳ درصد افزایش داشته‌اند اما دورنمای اقتصاد چین، همچنان مایه نگرانی مانده است. بر اساس گزارش رویترز، در این بین، توفان گرمسیری ایدالیا روز دوشنبه سواحل غربی کوبا را درهم نوردید و همچنان که به سوی فلوریدا پیش می‌رود، به یک توفند تبدیل شده است. این توفان احتمالا باعث قطعی برق شده و روی تولید نفت خام در بخش شرقی منطقه گلف کاست تاثیر می‌گذارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها