چه کسی جایگزین هانسی فلیک می‌شود؟

هانسی فلیک در پی نتایج ضعیفی که کسب کرد از هدایت تیم ملی آلمان برکنار شد و ژرمن‌ها به سرعت به دنبال شخص مناسبی برای جانشینی او می‌گردند.

چه کسی جایگزین هانسی فلیک می‌شود؟
۱۴۰۲/۰۶/۲۰ ۱۸:۵۰:۲۱
| | |

آلمان روز شنبه با نتیجه ۴-۱ از ژاپن شکست خورد و فدراسیون فوتبال آلمان برای اخراج هانسی فلیک تردید نکرد. آنها در بازی دوستانه بعدی خود به مصاف فرانسه خواهند رفت و رودی فولر فعلا به عنوان سرمربی موقت هدایت تیم را در دست گرفته است.

به گزارش خبرورزشی، آلمان در چند وقت اخیر در شرایط بدی بوده و پنج بازی اخیر خود را بدون پیروزی سپری کرده. هانسی فلیک در آگوست ۲۰۲۱ هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و آلمان تحت هدایت او از ۲۵ مسابقه‌ای که انجام داده، ۶ شکست و ۷ تساوی کسب کرده است. این مربی ۴۸ ساله در بایرن‌مونیخ فوق‌العاده موفق بود، اما نتوانست در تیم ملی هم به همان روند ادامه دهد. او در طول این ۷۷۰ روز تنها ۴۸ درصد برد داشت و تیم تحت هدایتش در جام‌جهانی قبلی نیز عملکرد ضعیفی داشت.

جست‌وجو برای سرمربی بعدی آلمان آغاز شده و در اینجا به برخی از افرادی که نام آنها در حال حاضر مورد بحث است نگاهی می‌اندازیم.

یکی از اولین نام‌هایی که مطرح شد یورگن کلوپ سرمربی فعلی لیورپول است و این اولین باری نیست که نام او برای مربیگری تیم ملی آلمان آورده می‌شود. فدراسیون مطمئناً در روزهای آینده با کلوپ تماس خواهد گرفت، اما او بارها و بارها در مورد وفاداری خود به آنفیلد صحبت کرده، بنابراین بعید است که جایگزین هانسی فلیک شود. کلوپ در تابستان در آلمان به اسکای گفته بود: «مربیگری تیم ملی افتخار بزرگی است و هیچ شکی در این مورد وجود ندارد. مشکلی که مانع همه چیز می‌شود، وفاداری من است. من نمی‌توانم اکنون لیورپول را ترک کنم و بگویم برای مدت کوتاهی هدایت آلمان را بر عهده خواهم گرفت. این کار جواب نمی‌دهد و چنین درخواستی هم از من نشده است. اگر قرار باشد در مقطعی این کار را انجام دهم باید آزاد باشم که در حال حاضر نیستم. من در قبال باشگاه مسئولیت دارم. این کار جالب است اما من هنوز نمی‌دانم که آیا بعد از ترک لیورپول کار کاملاً متفاوتی انجام خواهم داد یا خیر. می‌خواهم گزینه‌هایم را باز نگه دارم.»

روزنامه آلمانی بیلد مدعی شده که زین‌الدین زیدان اسطوره رئال مادرید یکی از نامزدهای اصلی برای هدایت فلیک است، اما احتمال این که زیزوی محتاط هم با توجه به این که هیچ‌گاه در رده ملی مربیگری نکرده چنین شغل پرریسکی را قبول کند، بسیار اندک به نظر می‌رسد. بدیهی است که زیدان جانشینی درجه یک خواهد بود، اما اسطوره فرانسوی از زمان ترک مادرید در سال ۲۰۲۱ در مرخصی طولانی مدت به سر می‌برد. این یک قمار است که او را به عنوان مربی تیم ملی معرفی کنند زیرا تمام کاری که او انجام داده مدیریت تیم‌های پرستاره مادریدی بوده است. اما این مربی ۵۱ ساله موفقیت‌های فوق‌العاده‌ای در رئال مادرید داشت و نمی‌توان این نکته را نادیده گرفت.

یولیان ناگلزمن نام دیگری است که به همراه اولیور گلاسنر، سرمربی سابق اینتراخت فرانکفورت، در بین گزینه‌ها دیده می‌شود. ناگلزمن در ماه مارس از بایرن‌مونیخ اخراج شد و با وجود اینکه او در بایرن و لایپزیش کارهای خوبی انجام داده، فدراسیون می‌خواهد در زمان چنین بحرانی یک مربی باتجربه به خدمت بگیرد. آلمان به یک مربی بسیار با تجربه نیاز دارد که بتواند به سرعت تیم را احیا کند و ناگلزمن ۳۶ ساله برای این کار ایده‌آل نیست. با این وجود بیش از همه گزینه‌ها این سرمربی جوان اهل باواریا در دسترس خواهد بود.

نام لوئی فان‌خال نیز ذکر شده است و به نظر می‌رسد که این مربی ۷۲ ساله نامزد مناسبی برای جانشینی هانسی فلیک خواهد بود. فان‌خال تا سال ۲۰۲۲ هدایت هلند را برعهده داشت و تجربه فوق‌العاده‌ای در مدیریت تیم‌های ملی دارد. اما نکته مهم درباره لوئی فان‌خال این است که با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کند و به همین دلیل هم از تیم ملی هلند جدا شد.

شاید گزینه‌های دیگری مثل رودی فولر، لوتار ماتئوس، یورگن کلینزمن، ماتیاس سامر و میروسلاو کلوزه هم مطرح شوند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها با وجود این که اسطوره تیم ملی آلمان بوده‌اند، سابقه درخشانی در مربیگری نداشته‌اند. رودی فولر فعلاً به صورت موقت سرمربی آلمان شده، ولی بعید است سرمربی دائم شود. یورگن کلینزمن هم چندی پیش سرمربی تیم ملی کره‌جنوبی شد. البته میروسلاو کلوزه در ابتدای راه مربیگری است و اگر قید فاکتور تجربه را بزنیم، باز هم یولیان ناگلزمن گزینه بهتری نسبت به رکورددار گلزنی ژرمن‌ها خواهد بود.

در هر صورت انتخاب آتی فدراسیون فوتبال آلمان بسیار حساس است، چرا که آلمان میزبانی جام ملت‌های اروپا را بعد از ۳۶ ساله برعهده خواهد داشت و نمی‌خواهند در این مسابقات ناکام شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

نظرسنجی

از نظر شما اضافه شدن کدام روز به طرح تعطیلات دو روزه آخر هفته مناسب‌تر است؟

خواندنی ها