نتیجه بررسی کیفیت اینترنت مشخص شد؟

پس از دستور رییس‌جمهور مبنی بر بررسی وضعیت اینترنت و تمدید مهلت کارگروه آن، اخیرا یک مقام مسوول اعلام کرده است در پی تکلیف ارایه‌شده از سوی مسوولان، کیفیت شبکه بهبود یافته است.

۱۴۰۲/۰۶/۱۴ ۰۱:۳۵:۱۶
| | |

پس از دستور رییس‌جمهور مبنی بر بررسی وضعیت اینترنت و تمدید مهلت کارگروه آن، اخیرا یک مقام مسوول اعلام کرده است در پی تکلیف ارایه‌شده از سوی مسوولان، کیفیت شبکه بهبود یافته است. به گزارش ایسنا، با وجود آنکه در همه دولت‌ها از جمله دولت سیزدهم تلاش شده تا اینترنت با سرعت‌های بالا در اختیار مردم قرار گیرد اما گاهی مردم از کندی سرعت اینترنت اعلام نارضایتی می‌کنند.

طی چند ماه اخیر رییس‌جمهور در پی سفرهای استانی خود با برخی گلایه‌های مردم از این موضوع روبه رو شد و پس از آن دستوری برای حل این مشکل ارایه کرد. در واقع کارگروهی متشکل از مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی رییس‌جمهور مامور بررسی این موضوع شد تا نتیجه راهکارهای رفع دغدغه مردم راتا یک ماه بعد از این دستور ارایه کند. وزیر ارتباطات هم اعلام کرد نمایندگان خود را به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کرده‌اند و امیدوارند در دوره جدید این مرکز از ظرفیت‌های خود برای برطرف کردن مشکلاتی که خارج از اراده وزارت ارتباطات است استفاده کند.

از سوی دیگر در جلسه دوم بررسی این موضوع که به ریاست سید ابراهیم رییسی برگزار شد، مقرر شد این کارگروه تا جلسه بعدی شورا به فعالیت و بررسی موضوع ادامه دهد. حال با گذشت دو ماه از طرح این موضوع و دستور مقامات دولتی برای پیگیری و اعلام نتیجه، به تازگی یک مقام مسوول از بهبود کیفیت شبکه در پی دستور رییس‌جمهوری خبر داده است. رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این زمینه گفته است پس از دستور ریاست محترم جمهور، با بررسی شبکه کشور از هسته تا شبکه اپراتورها و انجام اقدامات فنی و تنظیم‌گری، نرخ تاخیر در شبکه داخل (IR-RTT) و بین‌الملل (RTT) و در مجموع، کیفیت شبکه بهبود پیدا کرده است.

چندی پیش هم عیسی زارع‌پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره کیفیت اینترنت گفت در وزارت ارتباطات کار بزرگی را شروع کرده‌اند که بحث کیفیت شبکه اینترنت را به صورت ریشه‌ای حل کند. او تأکید کرد وزارت ارتباطات و مدیران آن هیچکدام اختلال در زمینه اینترنت را بر نمی‌تابند و شبانه روز تلاش می‌کنند بهترین‌ها را فراهم کنند و اخیرا هم کمیته‌ای از سوی ریاست جمهور در شورای عالی فضای مجازی مامور و پیشنهادهایی مطرح شد و در محورهای مختلف برنامه‌های بلند و کوتاه‌مدت را در کنار برنامه‌های خود اعلام کرده‌اند که بخشی اجرا شده و روز به روز کیفیت اینترنت بهتر خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها