داوطلبان کنکور به پایگاه‌های انتخاب رشته مراجعه کنند

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از ارایه خدمات مشاوره انتخاب رشته به داوطلبان سراسر کشور خبر داد.

داوطلبان کنکور به پایگاه‌های انتخاب رشته مراجعه کنند
۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۰۲:۵۴:۱۸
| | |

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از ارایه خدمات مشاوره انتخاب رشته به داوطلبان سراسر کشور خبر داد. امیر تجلی نیا در خصوص پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش گفت: مشاوران متخصص، توانمند و مورد اعتماد در حوزه انتخاب رشته کنکور در پایگاه‌های انتخاب رشته تمامی نواحی و مناطق کشور مشغول ارایه خدمات تخصصی به داوطلبان و خانواده‌های آنان هستند.

او افزود: این روزها بازار انتخاب رشته داغ است و متأسفانه شاهد تبلیغات خلاف واقع افراد غیر متخصص هستیم که ادعاهای غلطی برای جذب داوطلبان ارایه می‌دهند، لذا توصیه می‌شود داوطلبان به تبلیغات غیرمنطقی توجه نکنند و برای انجام انتخاب رشته صحیح و اصولی به مشاوران متخصص و مورد اعتماد در پایگاه‌های آموزش و پرورش مراجعه کنند. تجلی‌نیا در خصوص استفاده از نرم افزارهای انتخاب رشته مجازی افزود: در تمامی پایگاه‌های انتخاب رشته آموزش و پرورش برای شناخت ویژگی‌های شخصیتی داوطلب مانند رغبت و تیپ شخصیتی از آزمون‌های هالند و سنخ نمای مایرز و برای انتخاب رشته مجازی از سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش، استفاده می‌شود. 

تجلی نیا در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبان ورود به دانشگاه از آنان خواست با توجه به پیچیدگی‌های انتخاب رشته و تغییرات انجام شده در روند پذیرش و ورود به دانشگاه اطلاعات را از مشاوران و مراکز معتبر دریافت کنند و به ادعاهای مطرح شده توسط افراد غیرمتخصص و فاقد مجوز توجه نکنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها