تبعات سیاست‌های دستوری بر سهام نیروگاه‌ها

انرژ

بازار| در ماه‌های اخیر گزارش عملکرد بسیاری از شرکت‌های فولادی، سیمانی و... تحت تاثیر سهمیه‌بندی برق افت قابل توجهی داشته و همین موضوع منجر به کاهش حجم و ارزش معاملات این گروه‌ها و حتی شاخص کل بورس شده است.

۱۴۰۲/۰۶/۰۵ ۰۲:۱۲:۱۹
| | |

بازار| در ماه‌های اخیر گزارش عملکرد بسیاری از شرکت‌های فولادی، سیمانی و... تحت تاثیر سهمیه‌بندی برق افت قابل توجهی داشته و همین موضوع منجر به کاهش حجم و ارزش معاملات این گروه‌ها و حتی شاخص کل بورس شده است. اما سیاست‌های دستوری وزارت نیرو تنها به کاهش سرمایه‌گذاری در صنعت برق و سهمیه‌بندی برق ختم نشده است، بلکه نیروگاه‌های کنونی هم به دلیل مطالبه برقی که از قبل داشته‌اند و وزارت نیرو تمایل چندانی برای تسویه بدهی خود ندارد و این مساله عملا راندمان نیروگاه‌ها را پایین نگه داشته است.

چراکه بسیاری از نیروگاه‌ها هنوز از تجهیزات و قطعات فرسوده‌ای استفاده می‌کنند که کمترین راندمان دارند، از این رو عملکرد نمادهای نیروگاهی در ۴ ماهه نخست امسال مورد بررسی قرار می‌گیرد، هرچند بسیاری از این نیروگاه‌ها برای جلوگیری از قطعی برق مکلف به افزایش تولید با حداکثر ظرفیت شده‌اند و حتی شاهد این بوده‌ایم که برخی نیروگاه‌ها با تولید بیشتر از ظرفیت خسارت دیده‌اند و تبعات آن گریبان سهامداران را گرفته است. گزارش ماهانه ایران ترانسفو با نماد بترانس نشان می‌دهد که در تیر ۱۴۰۲ موفق به فروش ۲۴۰ میلیارد تومان محصول شده که نسبت به ماه گذشته کاهش ۴۶ درصدی داشته است.میانگین فروش ماهانه شرکت تا پایان این ماه مبلغ ۲۲۹ میلیارد تومان بوده که فروش این ماه نسبت به میانگین فروش ماهانه ۵ درصد بیشتر بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران

خواندنی ها