پایان بورس امروز ۱۰ تیر ۱۴۰۳؛ خروج سنگین ۹۴۲ میلیارد تومانی پول حقیقی از بازار سهام

۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۱۶:۰۰:۰۱
کد خبر: ۳۱۵۵۷۳
پایان بورس امروز ۱۰ تیر ۱۴۰۳؛ خروج سنگین ۹۴۲ میلیارد تومانی پول حقیقی از بازار سهام

معاملات بورس امروز از همان ابتدای کار تحت تاثیر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری بود. به طوری که سهامداران ترجیح دادند در شرایط فعلی سرمایه خود را از بازار سهام خارج کنند. این روند موجب خروج سنگین ۹۴۲ میلیارد تومانی پول حقیقی از بازار سهام شد.

معاملات بورس امروز از همان ابتدای کار تحت تاثیر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری بود. به طوری که سهامداران ترجیح دادند در شرایط فعلی سرمایه خود را از بازار سهام خارج کنند. این روند موجب خروج سنگین 942 میلیارد تومانی پول حقیقی از بازار سهام شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، معاملات بورس امروز به نحوی رقم خورد که شاخص کل در خلاف جهت کندل روز معاملاتی گذشته خود حرکت کرد. به طوری که در پایان بورس امروز، شاخص کل با سقوط 23 هزار و 110 واحدی که معادل 1.1 درصد این شاخص است روبه‌رو شد. بر این اساس شاخص کل در پایان معاملات امروز در سطح دو میلیون و 72 هزار واحدی ایستاد.

در طرف دیگر، قیمت معاملات سهم‌های کوچک بازار سهام نیز کاهش سنگینی پیدا کرده است؛ به طوری که شاخص هم‌وزن بازار در پایان بورس امروز 10 هزار و 410 واحد که معادل 1.53 درصد این شاخص است کاهش ارتفاع داد و به سطح 668 هزار واحد رسید. همچنین باید گفت در بورس امروز تنها شاخص صندوق‌های درآمد ثابت مثبت بوده است.

گفتنی است تابلو بورس اوراق بهادار تهران در روز جاری، حجم معاملات را 7.9 میلیارد برگه سهم و ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را سه هزار و 559 میلیارد تومان نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد منفی امروز بازار در واکنش به نتیجه انتخابات و ترس سهامداران از بسته‌تر شدن فضای اقتصادی و سیاسی رخ داده باشد؛ چراکه روز گذشته، بازار سهام نسبت به بازگشت دامنه به روال عادی یعنی منفی و مثبت 6 درصد، واکنش مثبت داشت و حتی ورود پول حقیقی را ثبت کرد.

ورود و خروج پول حقیقی

تراز پول حقیقی در سهام، برخلاف روز معاملاتی گذشته، امروز منفی بود. به طوری که در پایان بورس امروز حدود 942 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است. موضوع دیگری که باید بازگو کرد اینکه تا لحظه تنظیم این گزارش، حدود 37 میلیارد تومان پول حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت خارج شده است.  

بیشترین ارزش معاملات

در جریان معاملات امروز سه سهم ثفارس، فولاد و شستا بیشترین ارزش معاملات و سهم‌های ذوب، شستا و وبملت به ترتیب بیشترین حجم معاملات را ثبت کرده‌اند. همچنین سهم فملی نیز بیشترین ارزش بازار را در اختیار خود گرفت.

ورود پول هوشمند

بیشترین خالص خرید حقیقی نیز به سهم‌های فزر، مبین و پکرمان تعلق گرفت. همچنین در جریان معاملات امروز سهم‌های رکیش، فگستر و تپسی ورود پول هوشمند داشتند. در سوی دیگر، فیلترهای بورسی نشان می‌دهند پول هوشمند از نمادهای حفارس، فسپا و خزامیا خارج شده است.

شایان ذکر است بیشترین سرانه خرید حقیقی در سهم‌های ثباغ، ثفارس و پکرمان رقم خورد. همچنین سآبیک در جریان معاملات امروز بیشترین فشار تقاضا را ثبت کرد. در مقابل، بیشترین فشار عرضه نیز در نماد سشرق بود.

ارسال نظر