انعقاد ۳۲ قرارداد برای ساخت، توسعه و نگهداری راه‌ها در استان مرکزی

۱۴۰۳/۰۴/۱۰ - ۰۰:۵۱:۱۶
کد خبر: ۳۱۵۵۵۲

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از انعقاد ۳۲ قرارداد برای ساخت راه‌های روستایی، نگهداری و ارتقاي کیفیت رویه آسفالتی و ایمنی راه‌ها، طی سه ماهه اول امسال خبر داد.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از انعقاد ۳۲ قرارداد برای ساخت راه‌های روستایی، نگهداری و ارتقاي کیفیت رویه آسفالتی و ایمنی راه‌ها، طی سه ماهه اول امسال خبر داد.  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان مرکزی، مهرداد جهانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از انعقاد ۳۲ قرارداد مختلف برای ساخت راه‌های روستایی، نگهداری و ارتقاي کیفیت رویه آسفالتی، توسعه ایمنی، مرمت ابنیه فنی، تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات، احداث ساختمان پلیس‌راه اراک-خمین، توسعه زیرساخت‌های سامانه‌های هوشمند جاده‌ای و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در بهار ۱۴۰۳ خبر داد.

وی مجموع اعتبارات درنظر گرفته شده برای اجرای این طرح‌ها را برابر با ۶۵۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد. به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی، این ۳۲ قرارداد شامل: چهار مورد پیمان برای نگهداری از راه‌های موجود با ۵۴۱ میلیارد تومان، ۱۵ قرارداد ارتقاي ایمنی راه‌ها با ۵۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان، دو قرارداد تعمیر اساسی پل با ۱۸ میلیارد ریال، یک قرارداد شامل نگهداری و تعمیر ماشین‌آلات با ۱۱۷ میلیارد ریال، ساخت چهار راه روستایی با ۲۹۰ میلیارد ریال، دو قرارداد شامل احداث ساختمان پلیس‌راه و تاسیسات با ۱۶۸ میلیارد ریال، اجرای فونداسیون برای نصب دوربین‌های نظارتی با ۳۱ میلیارد ریال و سه قرارداد شامل خرید و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) با ۱۷ میلیارد ریال است. جهانی اظهار داشت: عملیات اجرایی ۸۷درصد از قراردادهای منعقد شده در سه ماهه اول امسال شروع شده و پیمانکاران مربوطه مشغول اجرای طرح‌ها هستند و فرآیند اجرای چهار قراردادی که اخیرا منعقد شده به ‌زودی شروع خواهد شد. وی یادآور شد: علاوه بر این طرح‌ها، تعدادی از پروژه‌های سال گذشته که مدت پیمان آنها هنوز تمام نشده نیز در سطح راه‌های استان فعال هستند که می‌توان گفت مجموعا در حال حاضر بیش از ۹۰ کارگاه جاده‌ای و عمرانی برای ارائه خدمات جاده‌ای و حمل و نقلی به مردم فعال است.

ارسال نظر