کسی نباید نسبت به این انتخابات بی‌تفاوت باشد

۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۲۳:۱۷:۰۸
کد خبر: ۳۱۵۳۴۶

یادگار امام در ابتدای کلاس درس خود در حرم امام خمینی (س)، گفت: به هیچ عنوان نباید هیچ کس نسبت به این انتخابات بی‌تفاوت باشد؛ همه باید شرکت داشته باشند و نامزد اصلح‌شان را انتخاب کنند. کسانی که راه و رسم سیاست را می‌دانند، متوجه هستند که مشکلات داخلی، معیشت، مشکلات خارجی و هرگونه معضلی که در کشور وجود دارد را یک دولت قدرتمند برآمده از آراء مردم می‌تواند حل کند.

یادگار امام در ابتدای کلاس درس خود در حرم امام خمینی (س)، گفت: به هیچ عنوان نباید هیچ کس نسبت به این انتخابات بی‌تفاوت باشد؛ همه باید شرکت داشته باشند و نامزد اصلح‌شان را انتخاب کنند. کسانی که راه و رسم سیاست را می‌دانند، متوجه هستند که مشکلات داخلی، معیشت، مشکلات خارجی و هرگونه معضلی که در کشور وجود دارد را یک دولت قدرتمند برآمده از آراء مردم می‌تواند حل کند. می‌تواند مذاکره کند و پشت میز مذاکره لازم نیست امتیاز بدهد و با قدرت توفنده‌ای که مردم می‌دهند می‌تواند مشکلات را حل کند یادگار امام با تأکید بر اینکه انتخابات یکی از مظاهر جمهوری اسلامی و مردم‌سالاری است، گفت: به هیچ عنوان نباید کسی نسبت به این انتخابات بی‌تفاوت باشد؛ همه باید شرکت داشته باشند و نامزد اصلح‌شان را انتخاب کنند. کسانی که راه و رسم سیاست را می‌دانند، متوجه هستند که مشکلات داخلی، معیشت، مشکلات خارجی و هرگونه معضلی که در کشور وجود دارد را یک دولت قدرتمند برآمده از آراء مردم می‌تواند حل کند.

می‌تواند مذاکره کند و پشت میز مذاکره لازم نیست امتیاز بدهد و با قدرت توفنده‌ای که مردم می‌دهند می‌تواند مشکلات را حل کند. به گزارش جماران، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، ظهر روز (چهارشنبه 6 خرداد ماه) در ابتدای کلاس درس خود در حرم امام خمینی (س)، با اشاره به اینکه جمعه روز مهمی است، گفت: واقعیت امر این است که جمهوری اسلامی یک نهال برآمده از مجاهدت‌های تاریخ همه است؛ هم مردم ایران و هم بزرگان دین. واقعا منتهای آمال و آرزوهای قرن‌ها کسانی بوده که در این سرزمین برای آزادی، استقلال و دینداری مبارزه کرده‌اند؛ و هم در طول سرزمین‌های اسلامی برای احیای نام پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) زحمت کشیده‌اند. یادگار امام افزود: به همین جهت واقعا حفظ جمهوری اسلامی یکی از مهم‌ترین کارها است. ممکن است خیلی از ما فکر کنیم اگر سکوت کنیم و حرف نزنیم، محترم می‌مانیم؛ اما خیلی وقت‌ها خیلی حرف‌ها را می‌زنیم، ولو به قیمت دشنام‌هایی که هست. چون احساس می‌کنیم برای حفظ جمهوری اسلامی باید کار کنیم؛ نمی‌توان نشست و نسبت به آن بی‌تفاوت بود. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی دو رکن بزرگ دارد، تصریح کرد: یکی از آنها دینداری و دومی مردم‌سالاری است و باید به هر دو اینها حساس بود. البته دین با همان اجتهاد پویایی که امام می‌گفتند، نه دینی که نتواند مشکلات زندگی مردم را حل کند. بُعد دیگر مردم است؛ هر جا احساس کردید از توده‌های مردم فاصله گرفته‌اید، آنجا بدانید که در حال یک گام دور شدن از جمهوری اسلامی هستید. ممکن است سلیقه مردم یک روزی به سلیقه من نسازد، ولی مهم این است که مردم باید پشت این نظام بمانند.

ارسال نظر