نانوایی‌ها اجازه عرضه محصولات مشاغل خانگی دریافت کردند

۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۴:۰۲:۰۲
کد خبر: ۳۱۵۳۲۲
نانوایی‌ها اجازه عرضه محصولات مشاغل خانگی دریافت کردند

مسئول مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت گفت:با تکمیل طرح عرضه محصولات مشاغل خانگی در نانوایی‌ها، برای همه یک میلیون و پانصد هزار نفری که در این مشاغل مشغول به کار هستند، درآمد پایدار تامین می‌شود.

با حضور مسئولان وزارت‌خانه‌های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نخستین فروشگاه به‌صورت آزمایشی افتتاح شد.

به گزارش تسنیم، محمد حسین قمری مسئول مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت، در این مراسم گفت: با تکمیل طرح عرضه محصولات مشاغل خانگی در نانوایی‌ها، برای همه یک میلیون و پانصد هزار نفری که در این مشاغل مشغول به کار هستند، درآمد پایدار تامین می‌شود.

وی افزود: طی توافقی که سال گذشته بین معاونت تجارت وزارت صمت و معاونت اشتغال وزارت کار انجام شد، جهت توسعه بازار مشاغل خانگی و از طرفی هم برای ترمیم اقتصاد نانوایی‌ها، این طرح کلید خورد تا ما بتوانیم محصولات مشاغل خانگی بومی و محلی را به فروش برسانیم.

مسئول مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت، اضافه کرد: ما در کشور 80 هزار نانوایی داریم که در مرحله اول هزار نانوایی به این طرح اضافه بشوند.

وی صحبت‌هایش را اینگونه ادامه داد: از نظر مشاغل خانگی نیز مجموعاً یک میلیون و پانصد هزار مشاغل خانگی که محصول آنها آماده عرصه در این بستر باشد، وجود دارد که به مرور این‌ها را به هم متصل کرده تا محصولاتشان را در نانوایی‌ها عرضه کنند.

قمری با بیان اینکه فرض ما این است که با اجرای این طرح مشاغل خانگی به یک درآمد منطقی بین 15 تا 20 میلیون تومان در ماه برسند، یادآور شد: در طرح ما، مشاغل خرد و کارگاه‌های کوچک نیز دیده شده است.

وی در ادامه افزود: این طرح در فاز اول در نانوایی‌ها و در فازهای بعدی در سایر فروشگاه‌ها نیز انجام خواهد شد.

مسئول مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صمت، همچنین گفت: نانوایی‌هایی که در این طرح هستند، چه از سمت وزارت تعاون و چه از سمت شورای‌عالی جهاد به آنها وام داده می‌شود تا بتوانند نانوایی خود را تجهیز کنند و غرفه‌های محصولات مشاغل خانگی را نیز به نوایی خود اضافه کنند.

ارسال نظر