کری خوانی هواوی؛ در ۱۰ سال مسیر پیشرفت ۳۰ ساله آمریکایی‌ها را طی کردیم

۱۴۰۳/۰۴/۰۲ - ۱۲:۴۵:۰۱
کد خبر: ۳۱۵۱۰۹
کری خوانی هواوی؛ در ۱۰ سال مسیر پیشرفت ۳۰ ساله آمریکایی‌ها را طی کردیم

هواوی اعلام کرد که در حوزه‌ی سیستم‌عامل و هوش مصنوعی به پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است و توانسته در ۱۰ سال به آنچه که ایالات متحده و اروپا طی ۳۰ سال رسیده‌اند، دست یابد.

هواوی می‌گوید پیشرفت‌هایش در حوزه‌های مختلف سریع‌تر از آمریکا و اروپا بوده است.

به گزارش زومیت، ریچارد یو، مدیرعامل گروه تجاری محصولات مصرفی هواوی، در افتتاحیه‌ی کنفرانس HDC اعلام کرد که سیستم‌عامل HarmonyOS اکنون روی بیش از ۹۰۰ میلیون دستگاه نصب شده است.

HarmonyOS برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ معرفی شد. درست زمانی که تحریم‌های آمریکا، دسترسی هواوی به محصولات گوگل از جمله سیستم‌عامل اندروید را قطع کرد.

به‌گفته‌ی یو، زیرساخت هوش مصنوعی هواوی به نام Ascend، که قدرتمندترین زیرساخت در شرکت‌های چینی محسوب می‌شود، پس از انویدیا در رتبه‌ی دوم قرار گرفته است.

یو باور دارد که اروپا و آمریکا برای سال‌ها در حوزه‌ی سیستم‌عامل و سایر نرم‌افزارها پیشرو بودند؛ اما ظهور اینترنت اشیا به هواوی فرصتی داد تا از آن‌ها پیشی بگیرد.

یو به کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند هواوی اشاره کرد و گفت از زمان عرضه‌ی سری میت ۶۰ مجهز به تراشه‌ی پیشرفته‌ی ساخت چین، کسب‌وکار گوشی‌ هواوی رونق دوباره‌ای گرفته است. فروش گوشی‌های مجهز به HarmonyOS در پنج ماه اول سال جاری میلادی ۶۸ درصد رشد داشته است.

نتایج تحقیقات شرکت کانترپوینت نشان می‌دهد که در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴، سیستم‌عامل HarmonyOS هواوی با ۱۷ درصد سهم بازار، از iOS اپل پیشی گرفت و به دومین سیستم‌عامل محبوب موبایل در چین پس از اندروید تبدیل شد.

ارسال نظر