در جلسه هیات دولت مطرح شد

تاکید مخبر بر جلوگیری از ایجاد هر گونه تعلل و خلل در مسیر خدمت‌رسانی

۱۴۰۳/۰۳/۳۱ - ۰۰:۲۰:۱۲
کد خبر: ۳۱۴۹۷۴

سرپرست ریاست جمهوری تلاش برای رفع مشکلات مردم را تکلیفی قانونی و شرعی برای همه مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور و همچنین انتظار بحق رهبری دانست و از مسوولان دستگاه‌های مختلف خواست ضمن تبیین دستاوردها، اجازه ندهند کوچک‌ترین تعلل و خللی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شود.

سرپرست ریاست جمهوری تلاش برای رفع مشکلات مردم را تکلیفی قانونی و شرعی برای همه مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور و همچنین انتظار بحق رهبری دانست و از مسوولان دستگاه‌های مختلف خواست ضمن تبیین دستاوردها، اجازه ندهند کوچک‌ترین تعلل و خللی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شود. محمد مخبر در جلسه صبح روز چهارشنبه هیات دولت، با تسلیت جانباختن تعدادی از هموطنان‌مان در زلزله کاشمر، ریزش معدن در شازند و آتش‌سوزی در بیمارستان رشت و ابراز همدردی با خانواده‌های آنان، از تشکیل تیم بازرسی برای بررسی ابعاد و میزان خسارات حوادث اخیر خبر داد و بر ضرورت آسیب شناسی و اتخاذ رویکردهای پیشگیرانه از حوادث مشابه احتمالی تاکید کرد.

سرپرست ریاست‌جمهوری در ادامه تلاش برای رفع مشکلات مردم را تکلیفی قانونی و شرعی برای همه مدیران دستگاه‌های اداری و اجرایی کشور و همچنین انتظار بحق رهبری دانست و از مسوولان دستگاه‌های مختلف خواست ضمن تبیین دستاوردها و اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مربوط به خود در این ایام، اجازه ندهند به هیچ عنوان کوچک‌ترین تعلل و خللی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم ایجاد شود.  مخبر همچنین ضمن گرامیداشت یاد ريیس‌جمهور شهید و همراهانش تصریح کرد: برگزاری باشکوه مراسم اربعین شهدای خدمت در حقیقت تجلیل از تلاش‌ها، خدمات و زحمات شبانه‌روزی ريیس جمهور شهید به عنوان مدیر انقلابی و تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. پیش از سخنان مخبر، ريیس کل بانک مرکزی با ارايه گزارشی از رشد اقتصادی کشور در دولت مردمی سیزدهم گفت‌: در سال ۱۴۰۲ نرخ رشد تولید ناخالص ملی به قیمت پایه ۴.۵درصد، به قیمت بازار ۵درصد و بدون نفت ۳.۶درصد بوده است که در مقایسه با سال قبل نیز شاهد افزایش بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد برخلاف برخی تحلیل‌های منفی از گزارش بانک جهانی درباره رشد اقتصادی ایران، این رشد بدون توقف ادامه داشته است. فرزین در ادامه با ارايه آماری از رشد اقتصادی کشورهای منطقه براساس گزارش بانک جهانی، ازجمله در ترکیه ۴.۵ درصد، مصر ۳.۸درصد، روسیه ۳.۶درصد، اردن ۲.۶درصد، آذربایجان ۱.۱درصد، پاکستان منفی ۰.۲درصد، عربستان منفی ۰.۹درصد و عراق منفی ۲.۹درصد تصریح کرد: براساس همین گزارش جمهوری اسلامی ایران با رشد ۵درصدی بالاترین نرخ رشد را در منطقه داشته که قابل توجه است.
ريیس کل بانک مرکزی در ادامه به جزيیات گزارش رشد ۵درصدی اقتصاد کشور در بخش‌های مختلف از جمله رشد ۱۰درصدی صنعت نفت، رشد ۶.۵درصدی بخش صنایع و معادن و رشد ۰.۲درصدی بخش کشاورزی اشاره کرد و افزود: نرخ رشدی که محقق شده حاصل تلاش تمام وزرا و مدیران دولت مردمی در کشور و بخشی دیگر نیز حاصل سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی بوده است که جا دارد از همه همکاران در دولت مردمی صمیمانه تشکر کنیم. وزیر راه و شهرسازسازی نیز در جلسه امروز هیات دولت ضمن تجلیل از زحمات شهید جمهور آیت‌الله ريیسی در به ثمر نشستن بسیاری از طرح‌های نیمه تمام عمرانی و همچنین پیشرفت‌های چشمگیر در طرح‌های جاده‌ای و کریدوری، به ارايه گزارشی از عملکرد این وزارتخانه در بخش‌های مختلف پرداخت و گفت: آمار ترانزیتی کشور علاوه بر ثبت رکورد رشد ۵۸درصدی در سال ۱۴۰۲، در ۳ ماهه امسال نیز نسبت به ۳ ماهه سال قبل ۵۵درصد رشد را شاهد بوده است که این آمارهای ارزشمند در تاریخ کشور ثبت و ماندگارخواهد شد. بذرپاش در ادامه به رشد کم سابقه ۷درصدی در تولید مسکن اشاره کرد و گفت‌: برخلاف برخی اظهارنظرهای نادرست، رشد ۷درصدی در بخش مسکن در سال ۱۴۰۲ در تاریخ مسکن‌سازی در کشور کم‌سابقه بوده است. دولت مردمی عملیات اجرایی احداث ۲ میلیون و ۶۵۳ هزار مسکن را آغاز کرده که از این میزان ۵۶۰ هزار واحد مسکونی تحویل متقاضیان شده که نسبت به فرصت ۲ سال و ۷ ماهه دولت مردمی آمار قابل توجهی است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آماده‌سازی ۵۰ هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن با ظرفیت یک میلیون قطعه برای ساخت مسکن روستایی گفت: از این یک میلیون قطعه، آماده‌سازی ۶۷۰ هزار قطعه به اتمام رسیده و تا اخر امسال به مردم تحویل می‌شود.‌ در بخش شهری هم ۴۵۰ هزار قطعه زمین تحویل مردم شده و همچنین ۷۴ هزار قطعه نیز در قالب طرح حمایت از جوانی جمعیت تحویل مردم شده است. وی در ادامه از ساخت ۵۵۰ هزار مسکن روستایی توسط دولت خبر داد و تصریح کرد: بر خلاف برخی اظهارنظرها دولت مردمی فقط در بخش روستایی ۳۰۰ هزار مسکن احداث و به مردم تحویل داده است. در جلسه امروز هیات دولت همچنین وزیر نیرو گزارشی از رشد صنعت آب و برق در دولت مردمی سیزدهم به عنوان یکی از بخش‌های بزرگ و مهم اقتصاد کشور ارايه کرد و گفت: براساس آمارهای بانک مرکزی، در سال ۱۴۰۲ رشد بخش برق ۵.۸ درصد و رشد بخش آب ۴.۷درصد بود که در صورت تجمیع آمار در تمامی فصول، قطعا رشد ما در این بخش‌ها به بالای ۶درصد خواهد رسید. در ادامه نیز ريیس سازمان اداری و استخدامی گزارشی از صدور مجوزهای استخدامی در دولت مردمی ارايه کرد و افزود: در دولت مردمی از مجموع ۳۴۱ هزار و ۲۲۸ مجوز استخدامی صادر شده، ‌۲۳۸ هزار ۶۳۶ مجوز مربوط به آموزش و پرورش، ۸۷ هزار و ۸۱۲ مجوز مربوط به دانشگاه فرهنگیان، ۲۹ هزار و ۷۲۷ مجوز مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ۱۹ هزار و ۱۰۷ مجوز مربوط به قوه قضايیه، ۷ هزار و ۹۴۳ مجوز مربوط به نخبگان و ۸ هزار و ۸۲۲ مجوز نیز مربوط به استخدام اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بوده است.

ارسال نظر